חברת פיקה תפעיל את האתר לטיפול בקרקעות מזוהמות בנאות חובב
האתר החדש יפעל בשטח בו פועל כיום מתקן דומה של חברת ביוסויל. מועד תחילת הפעלת האתר - ינואר 2020
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 05/2/2018

לאחרונה נודע לנו כי חברת 'פיקה תשתית עבודות פיתוח בע"מ' מקבוצת 'י.ש. האחים יעקובי YSB', זכתה במכרז של החברה הממשלתית, החברה לשירותי איכות הסביבה, להפעלת מתקן לטיפול ביולוגי בקרקעות מזוהמות ובוצה מזוהמת בשטח החברה בו פועל כיום  מתקן דומה של חברת ביוסויל. חברת פיקה גם שותפה בחברת גרין נט המפעילה את מתקן המיון לפסולת עירונית מעורבת בירושלים.

על פי תנאי המכרז, מועד תחילת הפעלת האתר לטיפול בקרקעות מזוהמות יחל ב 1 בינואר 2020 ותקופת ההתקשרות היא לעשר שנים עם אפשרות להארכה. כמו כן, המכרז קבע כי הזוכה יוכל להעביר לחברה לשירותי איכות הסביבה קרקע מטופלת שתשמש לכיסוי במטמנת הפסולת המסוכנת של החברה, בהיקף של עד 15,000טון לשנה, ללא תמורה.

המתמודדים במכרז התחרו ביניהם על היקף התמורה שישלמו לחברה לשירותי איכות הסביבה בגין השימוש בשטח המדובר לטובת מתקן הטיפול בקרקע מזוהמת, כאשר ערך הסף היה לפחות מיליון ₪ בשנה. לנו נודע כי הזוכה הציע סכום של יותר מ- 2 מיליון ₪ בשנה.

הרקע למכרז על הפעלת מתקן לטיפול בקרקעות מזוהמות

נזכיר, כי החברה לשירותי איכות סביבה, שנבחרה כזרוע הביצוע של הממשלה לניהול פרויקט שיקום קרקעות המדינה, התחייבה להיפרד מהשותפות שלה עם חברת אל.די.די בחברת ביוסויל, כדי למנוע ניגוד עניינים לפיו יהיה לה תמריץ כלכלי להפנות קרקעות לטיפול במתקן בו היא שותפה.

בהתאם, רכשה חברת Ldd, את חלקה של החברה לשירותי איכות הסביבה בחברת ביוסויל ובאוגוסט 2017 פרסמה החברה לשירותי איכות הסביבה את המכרז המדובר. כאמור, גם במסגרת החדשה, החברה לשירותי איכות הסביבה תרוויח ממתקן הטיפול בשטחה, אלא שמדובר בסכום קבוע שלא תלוי בכמות הקרקע שתנותב אליו, מה שאמור לנטרל את ניגוד העניינים.

--------

כתבות רלוונטיות לנושא

  1. החברה לשרותי איכות סביבה מחפשת מפעיל לאתר טיפול בקרקע מזוהמת, 13.02.2017
  2. חברת LDD רוכשת את חלקה של החברה לשירותי איכות הסביבה בחברת ביוסויל, 25.07.2016
  3. ראיון עם האחראי על פרויקט שיקום הקרקעות המזוהמות, 29.01.2017
  4. מידע נוסף על קרקעות מזוהמות | infospot

---------

ספקים לטיפול בזיהום קרקע:

חברה איש קשר טלפון מייל
LDD ד"ר רפי מנדלבאום 072-3712254 Ldd@infospot.co.il
TAHAL עוזי רוזנטל 072-3712012 tahal@infospot.co.il
WINDEX צח כהן 054-9360419 windex@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>