איפה עומד חוק רישוי סביבתי משולב העתיד להשפיע על 3000 עסקים?
בעלי העניין השונים הציגו את עמדתם לעניין הכנת חוק רישוי סביבתי משולב הנמצא בשלביו האחרונים וצפוי להיות מונח על שולחן הממשלה החדשה שתוקם. עם זאת, יש עדיין סימני שאלה פתוחים ומחלוקות שטרם נפתרו
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 26/2/2015

השבוע התקיים ביפו אירוע לציון סיום פרויקט ה – Twining של המשרד להגנ"ס הישראלי והגרמני שליווה את תהליך הכנת חוק רישוי סביבתי משולב. במסגרת האירוע המשרד להגנ"ס חזר והביע את נחישותו לקדם את החוק החשוב ולהניח הצעת חוק על שולחן הממשלה החדשה שתיבחר במרץ.

מנכ"ל המשרד להגנ"ס, דויד לפלר ציין כי המשרד שואף להגיע לרמה האירופאית של הרישוי המשולב כך שלמפעלים תהיה ודאות ופחות בירוקרטיה אך מצד שני הם יעמדו בסטנדרטים אירופאים של מדיניות סביבתית. בנוסף, הוא ציין כי אין סתירה בין התפתחות כלכלית לבין עמידה בסטנדרטים סביבתיים. 

סרטון המסכם את פרויקט ה Twining של משרד הגנ"ס הישראלי והגרמני

לדברי אמיר חייק, מנכ"ל התאחדות התעשיינים:  "אין אחד שלא רוצה אוויר נקי וקרקע נקייה ועולם נקי יותר. אבל צריך לפעול במידתיות, הכניסה של ישראל ל - OECD הביאה מחויבות לאימוץ תקנות וחקיקה בתהליכים מהירים מדי לתעשייה. אנחנו מכבדים את האיחוד האירופי, אבל אנחנו יותר קטנים והתחלנו הרבה אחריהם, אז צריך להאט. בעניין פרויקט ה – twining עם גרמניה,  צריך לא רק ללמוד מהם איך לדאוג לסביבה אלא גם איך לדאוג לתעשייה, איך להכשיר כוח אדם לתעשייה, איך לשמור על תעשיה חזקה. התעשייה היא הפתרון של הבעיות במדינה."

עו"ד נטע דרורי, מהלשכה משפטית במשרד להגנ"ס, סיפרה שיש כבר 50 עמודי טיוטת חוק כתובים והיד עוד נטויה. עוד חשפה דרורי אודות מאחורי הקלעים של תהליך החקיקה כי הכתיבה והניסוח של החוק אינם השלב העיקרי, אלא דווקא לימוד הנושא והתוכן המקצועי.  היא הוסיפה כי, "האתגר המשפטי העצום של חוק רישוי סביבתי משולב אינו הבנייה של המערכת החדשה, אלא השינוי במצב הקיים תוך הגעה לתוצאות יותר טובות מבלי לפגוע בהישגים קיימים."

עו"ד תמי גנות מאדם טבע ודין הדגישה את המחסור במשאבים ביחס לאירופה ונתנה כדוגמא את מספר המפקחים המועט. לדבריה בגרמניה כל מפקח אחראי על כ - 15 מפעלים ובישראל כל מפקח אחראי על עשרות ואף מאות מפעלים. היא הוסיפה כי, "לא ניתן לצפות ממפקח להיות מעודכן וקשוב למאות מפעלים תחת אחריותו. משאבים נאותים לקיום הוראות הרישוי הסביבתי המשולב צריכים להיות תנאי ליישום חוק."

סיכמה שולי נזר, סמנכ"לית בכירה וראש אגף תעשיות: "אחד היעדים הכי חשובים למשרד הוא חוק רישוי ירוק. מי שמכיר את הרגולציה הקיימת מבין איזה מהפכה אנחנו רוצים לעשות. יש עוד מחלוקות מאוד קשות העומדות בפנינו, אך אני אופטימית ואין לי ספק שאנחנו יכולים לעשות זאת תוך התחשבות באינטרסים של כל השותפים."

-------------

קישורים רלוונטיים:

  1. מדריך יישום - רישוי סביבתי משולב, infospot
  2. איזו חברה פרטית תבדוק ותפקח אחר בקשות הרישוי הסביבתי של המפעלים עבור המשרד להגנ"ס? ידיעה מה 20.10.14, infospot
  3. עדכון הנחיות למפעלים להגשת בקשה להיתר פליטה לאוויר ולאסדרה סביבתית משולבת (IPPC), ידיעה מה 30.09.14, infospot

 

תגיות: רישוי סביבתי משולב , IPPC , חוק רישוי ירוק ,