חשד למרמה בהיקף של מיליונים, עובד בכיר במשרד להגנ"ס וקבלני משנה עוכבו לחקירה
משטרת ישראל הודיעה כי עיכבה לחקירה 5 חשודים, בהם עובד בכיר של המשרד להגנ"ס, בחשד לעבירות מרמה הקשורות לשימוש בפסולת בניין בפארק אריאל שרון (חיריה)
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 28/3/2016

הפעם לא המשרד להגנת הסביבה מבצע חקירה פלילית בגין עבירות סביבתיות, אלא דווקא הוא נמצא במוקד של חקירה משטרתית על שחיתות סביבתית בהיקף של מיליוני שקלים. יחידה של משטרת ישראל עיכבה אמש לחקירה 5 חשודים, בתום חקירה סמויה שניהלה בחודשים האחרונים בחברה הממשלתית, פארק אריאל שרון, הכפופה למשרד להגנת הסביבה.

מהמשטרה נמסר כי החשודים עוכבו בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק שמירת הניקיון בהיקף של מיליוני שקלים. עוד נאמר כי על פי החשד, עובד ציבור בכיר בפארק אריאל שרון ועובד ציבור נוסף האחראי על פיקוח מטעם משרד הגנת הסביבה, יחד עם שלושה קבלנים, שלשלו לכיסם סכומי כסף באמצעות מכרז שנועד לשיקום הפארק, כשבפועל הטמינו בו פסולת בניין בניגוד לחוק, במקום לבצע את השיקום הנדרש.

כמו כן, נטען כי מדובר במכרז בהיקף של מיליוני שקלים, במסגרתו נדרשו המעורבים לשקם ולתחזק את הפארק, ע"י בניית סוללה תומכת סביב הר הפסולת באמצעות חומרי בניין גרוסים, אולם בפועל הטמינו בו פסולת בניין, ללא תהליך מיון, גריסה והטמנה כנדרש בחוק, ובניגוד לדרישות המכרז.

לאחר חקירה סמויה שנמשכה חודשים, החקירה עברה היום לשלב הגלוי, בתום איסוף חומרים וראיות נדרשות וצפויים מעצרים וזימון נחקרים נוספים.

תגובת פארק אריאל שרון: "הנושא נמצא בחקירת משטרה ולכן אנו מנועים מלהגיב בשלב זה".

--------

קישורים רלוונטיים:

  1. בישראל: מי קיבל 6 חודשי מאסר בפועל בגין עבירה סביבתית? 23.02.2016
  2. ראיון עם עורך הדין הסביבתי הבכיר שחצה את הקווים 07.02.2016
  3. חקירה משטרתית על ניגוד עניינים באיגוד ערים חיפה 17.12.2015
  4. משפט סביבתי – ראשי, infospot