ישראל דנציגר | מנכ"ל חדש במשרד להגנת הסביבה
ישראל דנציגר הוא המנכ"ל החדש של המשרד להגנת הסביבה. כך צפויים להכריז מחר לאחר אישורו בממשלה
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 30/8/2015

כפי שדיווחנו לאחרונה, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה דויד לפלר התפטר כחודשיים לאחר כניסתו לתפקיד של השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, בחודש מאי האחרון. כעת גבאי ממנה את ישראל דנציגר לתפקיד מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ומחר צפויה הממשלה לאשר את המינוי.

חילופי מנכ"לים לאחר מינוי שר חדש הינם שכיחים, היות ומנכ"ל משרד ממשלתי הוא מינוי אישי של השר. דויד לפלר היה מינוי אישי של עמיר פרץ, השר הקודם להגנת הסביבה, שמינה אותו מספר חודשים אחרי כניסתו לתפקיד, במקומה של המנכ"לית דאז, עו"ד אלונה שפר קארו, שבתורה הייתה מינוי של גלעד ארדן.

ישראל דנציגר צפוי להיכנס לתפקידו ביום שלישי הקרוב.

מה אנחנו יודעים על ישראל דנציגר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה?

ישראל דנציגר, המנכ"ל החדש של המשרד להגנת הסביבה, נמנה עם מייסדי מפלגת "כולנו" בראשות משה כחלון. כמו אבי גבאי, השר שמינה אותו, גם הוא סייע לכחלון רבות להקים את המפלגה בבחירות האחרונות אך לא היה ברשימת המפלגה לכנסת ולכן אינו נחשב לחבר כנסת.

דנציגר, במקור מקיבוץ כפר עציון, קצין צנחנים במילואים, הינו דמות מוכרת בזירת ההיי-טק הישראלית. ב- 2011 נמכרה חברת דיגיטל פיול, אותה ייסד דנציגר יחד עם שותפים בשנת 2000, לחברת VMware , בסכום של כ- 100 מיליון דולר. 

בשנים האחרונות דנציגר פנה לפעילות באפיק החברתי כשותף בהקמה ובניהול ארגוני נוער ומשפחות בסיכון, תעסוקה וקליטת עליה ועוד.

כיצד ישפיע המינוי של ישראל דנציגר למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה?

כעת, בקדנציה הקרובה, יעמדו בראש המשרד להגנת הסביבה שני אנשי ביצוע בעלי רקע עשיר מהמגזר הפרטי. שניהם אנשי שלומו של כחלון, שר האוצר, שבחר לקחת את המשרד להגנת הסביבה, בין היתר, על מנת לאפשר טיפול מעמיק בנושא הדיור.

בעקבות חששות של ארגונים ירוקים כי כחלון מנסה "להשתיק" את המשרד להגנת הסביבה בוועדות התכנון השונות, התבטא אבי גבאי לפני כחודשיים ואמר כי: " 'מפלגת כולנו' ביקשה את המשרד להגנת הסביבה מתוך הכרה בחשיבותו לאיכות החיים של כל אזרח. מפלגת "כולנו" הציבה את נושא הדיור בראש סדר העדיפויות ואני מאמין שתהליכים מאוזנים ישמרו על הסביבה יותר ממצבי משבר שמובילים לוועדות שדורסות את הכללים."

----------

קישורים רלוונטיים:

  1. ישראל דנציגר פורש את משנתו, 21.06.2016
  2. דויד לפלר, מנכ"ל המשרד להגנ"ס מתפטר, 28.07.2015
  3. מה אנחנו יודעים על אבי גבאי, השר החדש להגנת הסביבה? 17.05.2015
  4. השר להגנ"ס, עמיר פרץ, מתפטר, 11.11.2014
  5. חילופי מנהלים בתחום איכות סביבה בחברות..., 18.06.2015
  6. 3 חילופי מנכ"לים בחברות ייעוץ מובילות בתחום איכות הסביבה, 26.04.2015