5 בכירים עוכבו לחקירה בחשד לשוחד בפארק אריאל שרון
בפעם השנייה בשנה וחצי המשטרה מבצעת מעצר של בכירים וספקים של החברה הממשלתית פארק אריאל שרון בגין חשדות של שחיתות
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 24/10/2017

רק לפני שנה וחצי דיווחנו לכם על עיכוב לחקירה משטרתית של בכירים וקבלני משנה בפארק אריאל שרון החשודים במרמה בהיקף של מיליוני שקלים, חקירה שטרם הסתיימה עד היום, והנה דיווח נוסף מתפרסם היום לפיו יחידת להב 433 של משטרת ישראל עיכבה הבוקר (שלישי) לחקירה 5 בני אדם החשודים כי קידמו מינוים ומכרזים תמורת שוחד בחברה הממשלתית, פארק אריאל שרון, הפועלת תחת המשרד להגנ"ס.

העיכוב לחקירה מגיע לאחר מספר חודשים של חקירה סמויה. בין הנחקרים, מנכ"לית פארק אריאל שרון ומנהלת השיווק של החברה, וכן ספקים חיצוניים. בבתי החשודים בוצעו חיפושים על מנת לתפוס מסמכים ומחשבים הקושרים אותם, על פי החשד, לעבירות המיוחסות להם.

הרקע לחקירה בפארק אריאל שרון

לפני מספר חודשים, מבקר הפנים של החברה ב- 8 השנים האחרונות, רו"ח שמואל רוזנבלום, הגיש דו"ח ביקורת פנים חריף שעסק בהתקשרויות בעייתיות. דו"ח זה גרם לכך שדירקטוריון החברה אסר על התקשרויות חדשות עד לבירור הדברים.

אף אחד לא יופתע לגלות שדו"ח הביקורת הנ"ל עוסק באותם נושאים שבהם עוסקת החקירה המשטרתית, אם כי הדבר לא ידוע בשלב זה בוודאות.

מנכ"לית החברה שעוכבה הבוקר לחקירה, עובדת מספר שנים בפארק אריאל שרון ונמצאת בתפקידה הנוכחי מאז חודש ינואר 2016, אז מונתה למ"מ מנכ"ל החברה ולאחר מכן למנכ"ל בפועל. בפארק אריאל שרון כ- 30 עובדים קבועים.

התייחסויות

ממשטרת ישראל נמסר: "נמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, כגון קידום מכרזים ומינויים למקורבים, תוך ניגוד עניינים, מרמה, שוחד ותמשיך לחתור להגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות במטרה לנקות את החברות הממשלתיות מפעילות בלתי חוקית המעיבה על פעילות החברות וגוררת עלויות רבות לאזרח הנורמטיבי."

-----------

קישורים רלוונטיים:

  1. חשד למרמה בהיקף של מיליונים, 28.03.2016
  2. ראיון עם עורך הדין הסביבתי הבכיר שחצה את הקווים 07.02.2016
  3. משפט סביבתי – ראשיinfospot