התחזית: הצפה של השוק בפלסטיק ממוחזר ללא דורש
60 חברות הגישו לאיחוד האירופי יעדים וולונטריים למיחזור פלסטיק. ניתוח ראשוני מגלה פער של 100% בין הגידול בייצור של פלסטיק ממוחזר לביקוש לפלסטיק ממוחזר
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 26/11/2018

האיחוד האירופי מדווח, כי יותר מ-60 חברות הגישו לו יעדים וולונטריים להגדלת מיחזור פלסטיק, במסגרת האסטרטגיה החדשה של האיחוד לטיפול בפסולת פלסטיק.

מניתוח ראשוני עולה כי יעדי מיחזור הפלסטיק הללו, שיובילו לגידול של- 10 מיליון טון של ייצור פלסטיק ממוחזר, יספיקו כדי להגיע ליעד בתחום זה שהציב לעצמו האיחוד האירופי לשנת 2025. עם זאת, נוצר פער בצד הביקוש לפלסטיק ממוחזר, שבהתאם ליעדים שהוגשו, צפוי להסתכם רק ב-5 מיליון טון. כלומר, היעדים הוולונטריים משקפים הצפה של השוק בפלסטיק ממוחזר שלא יהיה לו דורש.

ניתוח מעמיק של יעדי ההתחייבויות של החברות יפורסם ברבעון הראשון של 2019. הניתוח יסייע בזיהוי פערים בין ההיצע  וביקוש עבור סוגי הפלסטיק השונים, וכן להתוות הנחיות עתידיות לגבי תמריצים רגולטוריים או כלכליים במגזרים ממוקדים, כגון תעשיות הרכב, הבנייה והאריזה כחלק מאסטרטגיית הפלסטיק הכוללת של האיחוד.

בנוסף, הנציבות תמשיך לעודד יוזמויות התורמות להגדלת שוק הפלסטיק הממוחזר באיחוד האירופי, ותשתף פעולה עם בעלי העניין בכל שרשרת האספקה ​​כדי להשיג את המטרות.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. נורבגיה מציעה להוסיף את פסולת הפלסטיק לאמנת באזל, 12.08.2018
  2. אירופה נלחמת בפסולת פלסטיק. כיצד זה ישפיע על ישראל? 06.08.2018
  3. יעדי מיחזור חדשים לפסולת באירופה, 19.06.2018
  4. מידע נוסף על פסולת עירונית ביתית | infospot

אסטרטגיית הפסולת האירופית

נזכיר, כי בינואר 2018 אימצה הנציבות האירופית לראשונה את אסטרטגיית הפלסטיק האירופית הראשונה במסגרת המעבר לכלכלה מעגלית, זאת במטרה להגן על הסביבה מפני זיהום פלסטיק תוך טיפוח צמיחה וחדשנות. על פי אסטרטגיה זו, כל אריזות פלסטיק בשוק האיחוד האירופי ימוחזרו עד 2030, הצריכה של מוצרי פלסטיק חד פעמי תופחת ושימוש מכוון של microplastics יוגבל.

כדי לתמוך באסטרטגיה זו, במאי 2018 הציעה הנציבות האירופית כללים חדשים במטרה למקד את 10 מוצרי הפלסטיק החד-פעמיים בהם משתמשים לעתים קרובות בחופי הים של אירופה. על פי הכללים החדשים, מוצרי פלסטיק חד פעמיים שיהיו להם חלופות זמינות ובמחיר סביר, יוחרמו מהשוק. ואילו מוצרים ללא חלופות זמינות השימוש בהם יוגבל באמצעות הפחתה ארצית בצריכה. הפרלמנט האירופי אישר את ההצעה בחודש אוקטובר.


חברות לטיפול בפסולת עירונית

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
 תהל עוזי רוזנטל 072-3712012 Tahal@infospot.co.il
נגב אקולוגיה יניב דמרי 072-3712247 Negev@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>

---------

מסמכים רלוונטיים:

  1. רשימת החברות שהציבו יעדי מיחזור פלסטיק, EU
להמשך קריאת הכתבה המלאה