מעמיקים את השת"פ עם סין: מזכר הבנות עם מחוז ג'יאנג-סו
סמנכ"ל במשרד להגנ"ס, אלון זס"ק: "אנו פועלים כדי להגביר את חשיפת הקלינטק הישראלי בסין"
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 15/6/2017

נציגי המשרד להגנת הסביבה ונציגי מחוז ג'יאנג-סו בסין (80 מיליון תושבים) חתמו על מזכר הבנות להעמקת קשרי העבודה וחיזוק שיתוף הפעולה בתחום איכות הסביבה. מזכר ההבנות נחתם ביום הסביבה הבינלאומי (5 ביוני) במהלך כנס ותערוכת טכנולוגיות סביבה שהתקיימו בנאן-ג'ינג שבסין. מזכר זה מהווה המשך ישיר למזכר ההבנות שנחתם על ידי השר להגנ"ס, זאב אלקין, ב-21 במארס לשיתוף פעולה ברמה הלאומית בתחום איכות הסביבה בין ישראל לסין, בנוכחות ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

לסייע לחברות ישראליות לחדור לשוק הסיני

בנוסף לחתימה על מזכר ההבנות, נפגשו בשבוע שעבר נציגי המשרד להגנ"ס עם גורמי תעשייה סינים על מנת ללמוד על האתגרים שלהם בתחום הסביבה. כמו כן, סמנכ"ל בכיר למשאבי טבע במשרד להגנ"ס, אלון זס"ק, נאם באירוע הפתיחה של התערוכה, לצד בכירי המחוז, שר הסביבה הסיני [Chen Jining], מושל קליפורניה [ג'רי בראון] ונציגי ממשלה ואקדמיה מדנמרק, גרמניה ומדינות נוספות. בדבריו התמקד ביכולותיה של ישראל בתחום טכנולוגיות סביבה, בדגש על שילוב רגולציה וטכנולוגיות בתחום המים.

לדברי המשרד להגנ"ס, מטרת המשרד היא לסייע לחברות קלינטק ישראליות לחדור לשוק הסיני בזכות פתרונות טכנולוגיים בתחומים סביבתיים שונים עם מעטפת של רגולציה משלימה.

המטרה: יצירת אקלים חיובי לשיתופי פעולה עם סין

בשיחה קצרה שקיימנו עם אלון זס"ק, סמנכ"ל משאבי טבע במשרד להגנת הסביבה, לאחר הביקור בסין שאלנו מה מטרת מזכרי ההבנות הבינלאומיים שנחתמים מעת לעת וכיצד הם הופכים מנוסח כללי לצעדים ישימים?

זס"ק הסביר כי: "מזכר ההבנות המשותף שנחתם עם סין בחודש מרץ מעניק רוח גבית ברמת המדינה ליצירת אקלים חיובי לשיתופי פעולה בין הרגולטורים, האקדמיה והמגזר העסקי. כבר אפשר להיווכח שמזכר ההבנות הלאומי שנחתם במרץ פתח את הדלת לביקור האחרון בסין ולחתימה של מזכר ההבנות שנחתם בשבוע שעבר עם מחוז ג'יאנג-סו.

במהלך הביקור, למדנו להכיר את האתגרים והצרכים של מחוז ג'יאנג-סו, חתמנו על מזכר הבנות משותף הכולל בין השאר קורסים וימי עיון משותפים, חילופי סטודנטים ועוד.

אנו פועלים יחד עם שאר הגופים הממשלתיים הרלוונטיים בישראל על מנת לקדם את שיתוף הפעולה ולהגביר את חשיפת הקלינטק הישראלי בסין. אגב, מזכר הבנות נוסף, צפוי להיחתם עם מחוז שאנדונג בסין, בחודשים הקרובים."

------------

מסמכים רלוונטיים

  1. מזכר ההבנות עם מחוז ג'יאנג-סו, יוני 2017 [pdf]
  2. מזכר ההבנות הלאומי עם סין, מארס 2017 [pdf]

------------

קישורים רלוונטיים:

  1. הזדמנות לקלינטק הישראלי: נחתם שת"פ סביבתי עם סין, 23.03.2017
  2. ישראל ואוסטרליה מהדקות שיתוף פעולה בתחום איכות הסביבה, 22.09.2016
  3. אלקין נפגש עם עמיתיו מיוון וקפריסין, 12.12.2016
  4. טראמפ והסכסוך הישראלי-פלסטיני בוועידת האקלים במרקש, 21.11.2016
  5. התחייבות או הזדמנות? ישראל אישררה את הסכם פריז