דיזלגייט בישראל? ריקול לרכבי הדיזל של פורשה לצורך עדכון תוכנת בקרת המנוע
במקביל, פורשה הודיעה לאחרונה כי החליטה להפסיק לייצר מנועי דיזל ולעבור למנועים היברידים
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 27/11/2018

פרשת דיזלגייט של חברת פולקסווגן ממשיכה לייצר הדים בעולם וגם בישראל. לפני פחות מחודשיים דיווחנו כי היועץ המשפטי לממשלה צירף את עמדתו לתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד פולקסווגן בביהמ"ש המחוזי בתל אביב, וכעת נראה שהפרשה משפיעה, גם אם בעקיפין, על מותג רכבי היוקרה "פורשה" בישראל, השייך לקבוצת פולקסווגן.

"פורשה" פרסמה בימים האחרונים קריאת שירות לרכבי הדיזל שלה מדגם מקאן 3.0 ליטר V6 בישראל, לעדכון תוכנת בקרת המנוע. לפי הודעת החברה, אין קשר לפרשת דיזלגייט בפולקסווגן, אלא מדובר באי-סדרים שהתגלו בתוכנת בקרת המנוע במהלך בדיקה פנימית שנעשתה בחברה ואשר ממצאיה הועברו לרגולטור הרלוונטי בגרמניה, בעקבותיה הוסכם על קריאת שירות לכ 21,500 רכבי דיזל של פורשה מהדגמים הרלוונטיים.

במקביל, הודיעה פורשה לאחרונה כי החליטה להפסיק לייצר רכבים עם מנועי דיזל המהווים כ 12% ממכירות החברה, ולהתמקד במנועי בנזין ומנועים היברידים. בפורשה מסבירים כי הסיבה להפסקת ייצור רכבים עם מנועי דיזל נובעת משינוי בביקוש. לדברי החברה תנאי השוק השתנו, הביקוש לרכבי דיזל יורד ומנגד הולך וגדל הביקוש למכוניות היברידיות.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. דיזלגייט: מדינת ישראל תתבע את פולקסווגן, 16.10.2018
  2. דיזילגייט: מנכ"ל אאודי נעצר ופולקסווגן נקנסה במיליארד אירו, 21.06.2018
  3. גזר דין בשערוריית דיזלגייט - מהנדס נידון ל-40 חודשי מאסר, 29.08.2017
  4. מעצר בכירים, כתבי אישום פליליים וקנסות של 4.3 מיליארד$, 12.01.2017
  5. זיהום אוויר מתחבורה | infospot

פרשת דיזלגייט

נזכיר, כי לפני 3 שנים התפוצצה פרשת דיזלגייט במסגרתה התגלה כי פולקסווגן התקינה בדגמים מסוימים של כלי רכב מתוצרתה בעלי מנוע דיזל תוכנה המזייפת את נתוני זיהום האוויר של מנועי הרכב ומפחיתה אותם משמעותית בעת מבחני רישוי לרכב. בעת שימוש שוטף המערכת לא הופעלה כך שהפליטה בפועל (בעיקר של תרכובות גזים מזהמים מסוג NOx) הייתה גדולה מהנתונים שהתקבלו בבחינת הרישוי. בישראל שווקו כ-12,000 כלי רכב בהם הותקנה התוכנה האמורה.

בעקבות הפרשה, נעצרו בכירים של פולקסווגן בארה"ב ונשפטו למאסרים. והוטלו על החברה קנסות של מיליארדי דולרים.