7 נעצרו בחשד להלבנת הון תוך הפעלת אתרי פסולת
החשדות: העבירו פסולת ביתית ופסולת בניין דרך תחנת מעבר לא חוקית באזור חדרה, לאתר הטמנה פיראטי ליד גבעת אולגה. 8 משאיות וכלי רכב מסחריים הוחרמו
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 16/9/2020

לאחר חקירה סמויה שנמשכה חודשים, לפנות בוקר נערכה פשיטה מתוזמנת של בלשי משטרה על בתיהם של 7 חשודים בהלבנת הון בהיקף של מיליוני ₪ תוך הפעלת אתרי פסולת פיראטיים. במקביל הוחרמו 8 כלי רכב ונתפסו מסמכים וקבצים דיגיטליים שיעזרו להמשך החקירה. החשודים נעצרו ונלקחו להמשך חקירה במשטרת ישראל, כך מדווח המשרד להגנת הסביבה.

פשיטה על אתר הטמנה פיראטי בשרון 06.2020


כתבות רלוונטיות:

  1. נתפסו על חם משליכים פסולת בשטח חקלאי, המשאיות הוחרמו, 09/09/2020
  2. פשיטה על אתר פסולת פיראטי במרכז הארץ, 02/08/2020
  3. התעלמו מצו פינוי החומ"ס, וישלמו כפול - 27 מיליון ₪, 20/07/2020
  4. פשיטה על תחנת מעבר מורשית שהפכה לאתר הטמנה פיראטי, 01/07/2020
  5. למידע נוסף על פסולת | infospot

חשד לגניבות של מיליוני ₪

החקירה החלה לאחר קבלת מידע על חשד כי 4 תושבי חדרה, מעבירים באופן שיטתי ומאורגן, פסולת עירונית, גזם ופסולת בנין ממרכז הארץ אל תחנת מעבר פיראטית באזור חדרה ולאחר מכן מטמינים אותה באתרי הטמנה לא חוקיים סמוך לגבעת אולגה.

החשד הוא שהחשודים השתמשו במשאיות, שופלים ובאגרים להעברת הפסולת והטמנתה לאורך תקופה ממושכת וכך ביצעו גניבות בהיקף של מיליוני ₪ - הנובעים מהתחמקות מתשלום היטל הטמנה ודמי טיפול לאתרים מורשים.

את החקירה ניהלה המשטרה הירוקה במשרד להגנ"ס יחד עם היחידה המרכזית של משטרת ישראל במחוז החוף.

7 עצורים, 8 כלי רכב הוחרמו

לאחר חקירה ואיסוף ראיות במשך מספר חודשים, הבוקר עברה החקירה לשלב הגלוי, כאשר צוותים של משולבים של בלשי משטרה והמשטרה הירוקה, עצרו בו זמנית את 7 החשודים, בהם 4 תושבי חדרה בשנות ה – 40 לחייהם, ו-3 תושבי ואדי ערה (נהגי משאיות ומפעילי ציוד כבד) בשנות ה – 20 לחייהם. השבעה הובאו  לחקירה במשרדי היחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרת ישראל.

במהלך המעצר ערכו בלשי המשטרה חיפוש בבתים ובמשרדים לשם תפיסת מסמכים וקבצים דיגיטליים העשויים להיות רלוונטיים לחקירה. כמו כן, המשטרה הירוקה תפסה 3 משאיות, שני נגררים, ג'יפ, שופל ובאגר, ותעביר אותם להמשך הליך חילוט.

המשרד להגנ"ס מוסיף כי החקירה בראשיתה וצפויים מעצרים נוספים, כאשר בהתאם לצרכי החקירה וממצאיה יובאו מי מהחשודים בהמשך היום לדיון בבית משפט השלום חיפה, בבקשה להאריך את מעצרם.

הטמינו את הפסולת ליד עמודי חשמל

הטמנה של פסולת באתרים פיראטיים גורמת לזיהום קרקע ומי תהום, מפגעי ריח ומפגעים תברואיים, לצד נזקים כלכליים הנובעים מהתחמקות מלשלם את היטל ההטמנה ודמי הטיפול של אתרי הפסולת המורשים. במקרה שלפנינו, המשרד להגנ"ס מציין כי חלק מפעילות ההטמנה בוצעה בסמוך ליסודות של עמודי חשמל, באופן המסכן את בטחון הציבור והתשתיות הלאומיות. 

התייחסויות

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפעול ללא פשרות, גם בכלים פליליים, כדי למנוע עבירות ומפגעים סביבתיים. לא נאפשר שימוש בשטחים הפתוחים כחצר האחורית של ישראל לפינוי פסולת, והמשטרה הירוקה תפעל למיצוי הדין עם כל עבריינות סביבתית"


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
דוד נחום שחר נחום 072-3718648 davidn@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>