שביתה בחברה לשירותי איכות הסביבה
עובדי החברה הממשלתית האמונה על טיפול בפסולת מסוכנת החלו אמש בשביתה בעקבותיה החברה הפסיקה לקלוט פסולת מסוכנת, זאת על רקע שינויים חד צדדיים שביצעה הנהלת החברה לטענתם
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 07/3/2018

עובדי החברה הממשלתית 'החברה לשירותי איכות הסביבה' החלו אמש בשביתה שמשמעותה אי קליטת הפסולת המסוכנת על ידי החברה. הנהלת החברה הודיעה ללקוחותיה להיערך לביטולים בתיאומים לקליטת פסולת מסוכנת גם בהמשך השבוע כיוון שמועד סיום השביתה אינו ידוע.

עוד ציינו בהודעת החברה כי הנהלת החברה פנתה ותמשיך לפנות לוועד העובדים על מנת להביא את השביתה לסיומה בהקדם. בחברה מקווים כי ארגון העובדים יתעשת ויימנע משביתה ארוכת טווח אשר עלולה לגרום לנזק כבד מאד לתעשייה.

הרקע לשביתה בחברה לשירותי איכות הסביבה

החברה לשירותי איכות הסביבה היא חברה ממשלתית המעסיקה כ - 150 עובדים ואחראית על קליטה וטיפול קצה בפסולת מסוכנת. החברה מספקת מגוון רחב של טיפולים, ביניהם גם מתקן ייצוב מיצוק והמטמנה היחידה לפסולת מסוכנת בישראל. תחת החברה פועל בין השאר גם מתקן השריפה היחידי בישראל לטיפול בפסולת מסוכנת – אקוסול. 

אחת מהסיבות העיקריות לשביתה, לדברי ארגון העובדים, היא שינויים מבניים שכבר עתה הביאו לפגיעה בחלק מעובדי החברה בעקבות שינויים שנעשו בהגדרות התפקיד שלהם באופן חד צדדי על ידי ההנהלה ובניגוד להסכם הקיבוצי.

העובדים טוענים כי ההנהלה הודיעה לאחרונה על שינויים בהגדרות התפקיד של עובדי תפעול ממערך הסככות בהם מאוחסנות פסולת מסוכנות בשגרה ובחירום, זאת על רקע שינויים במערך קליטת הפסולת המסוכנת עליהם דיווחנו בשבועות האחרונים. לדברי העובדים השינויים נעשו באופן חד צדדי וחשש נוסף של העובדים הוא כי בעתיד הקרוב, העובדים יפוטרו. הנהלת החברה טוענת מצידה כי אמרה לוועד העובדים ואף הודיעה לציבור העובדים כולו כי אין כל כוונה לבצע הליך התייעלות ובו יפוטרו עובדים.

התייחסויות

מהחברה לשירותי איכות הסביבה נמסר: "אמש הודיעו עובדי החברה על שביתה, לצערנו ללא הודעה שאפשרה היערכות מראש מול הלקוחות. ההודעה נמסרה לאחר שמשאיות עם פסולת חומרים מסוכנים כבר היו בדרכן דרומה וחלקן אף הגיעו לשערי החברה. הנהלת החברה ממשיכה בכל עת לקיים שיחות עם ועד העובדים וקוראת לעובדים לשוב לעבודה מלאה על מנת שלא לפגוע בחברה ובלקוחותיה ודאי לא במצב אליו הגענו במשא ומתן, בו נפתרו כל העילות שהוכרזו בסכסוך העבודה."

---------

קישורים רלוונטיים:

  1. התאחדות התעשיינים מאיימת לפנות לבית המשפט, 05.03.2018
  2. מחלוקת על הסרת חובת הקליטה, 12.02.2018
  3. המשרד להגנ"ס הסיר את חובת הקליטה, 22.01.2018
  4. תקנות חדשות לטיפול בפסולת מסוכנת,  21.12.2017
  5. האם המשרד להגנ"ס מסיר את 'חובת הקליטה'? 16.03.2017
  6. הרפורמה בפסולת מסוכנת, 25.05.2015
  7. מידע נוסף על פסולת מסוכנת | infospot

------------

חברות לטיפול בפסולת מסוכנת: