קרן פורטיסימו במו"מ לרכישת תהל
חברת האחזקות קרדן אן.וי מנסה למכור את תהל על רקע חובותיה למחזיקי אג"ח
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 08/1/2018

חברת האחזקות קרדן אן.וי מודיעה, כי היא במו"מ מתקדם עם קרן פורטיסימו ובמקביל עם גורמים נוספים למכירת קבוצת תהל העוסקת בעיקר בהקמת תשתיות מים וביוב. המכירה של תהל באה על רקע הצורך לעמוד בתשלומים כלפי מחזיקי אג"ח של קרדן אן.וי.

החברה מדגישה, כי נכון למועד זה אין כל ודאות בדבר השלמת העסקה או התמורה שתשולם בגין תהל. פרסומים שונים בעיתונות הכלכלית דיווחו אמש, כי המחיר המדובר למכירת תהל הוא כ-120 מיליון אירו. בהודעת קרדן נמסר, כי ככל שתושלם עסקה כאמור, תוכל החברה לעמוד בתשלומים הקרובים למחזיקי אגרות החוב, במועדם או בתנאים שיוסכמו עם מחזיקי אגרות החוב או מי מהם.

בחודש יולי האחרון פורסם, כי חברות סיניות מתעניינות ברכישת תהל מידי קרדן, אך נראה כי עסקאות אלה לא הבשילו.

קבוצת תהל (TAHAL)

קבוצת תהל היא חברת הנדסה הקיימת יותר מ-60 שנה, שהחלה בהובלת תכנון, פיתוח וניהול משק המים בישראל וכיום פעילה בעשרות מדינות, בפרויקטים של מאות מיליוני דולרים, בתחומים של: מים, שפכים, פסולת, גז טבעי, פיתוח חקלאי ועוד.

תהל מציעה רמות שונות של מעורבות בפרויקט, החל מסקר ראשוני, תכנון, תוכניות אב, סקר התכנות, ניהול חוזים ופרויקטים קיימים, פיקוח, סיוע טכני והדרכה, וכן פרויקטים מסוג Turnkey/BOT, הכולל ביצוע כקבלן ראשי ופתרונות מימון.

בשנים האחרונות חברת תהל הרחיבה את שירותיה גם לתחום של שיקום קרקעות מזוהמות ומי תהום מזוהמים והיא מציעה מגוון פתרונות תוך התבססות על היכולות ההנדסיים המוכחים שלה והניסיון העשיר בניהול פרויקטים הנדסיים מורכבים.

החברה גם לוטשת עיניים לפרויקטים בתשתיות טיפול בפסולת בו מתוכננות השקעות רבות בישראל בשנים הקרובות. לאחרונה דיווחנו כי תהל מתמודדת על המכרז להקמת מתקן הפסולת הגדול בגוש דן.

קרדן אן.וי (KARDAN NV)

קרדן אן.וי היא קבוצת אחזקות הנסחרת בבורסה בתל אביב לה 2 פעילויות עיקריות: נדל"ן ותשתיות מים (דרך האחזקה בתהל). החברה נקלעה למצוקה פיננסית לפני מספר שנים ומתקשה לעמוד בתשלומים לבעלי אג"ח של החברה.

---------

כתבות  רלוונטיות לנושא:

  1. תהל מתמודדת על המכרז להקמת מתקן הפסולת הגדול בגוש דן, 17.08.2017
  2. ורידיס ותהל יוכלו להתמודד יחד במכרז להקמת מתקן פסולת, 28.02.2017
  3. דלק מציעה 1 מיליארד ₪ על השליטה בורידיס, 05.01.2018
  4. בעשור הקרוב יוקמו מתקני השבה בסכום של 3 מיליארד ₪, 04.01.2018
  5.  פסולת - ראשי | infospot

--------

חברות לטיפול בפסולת עירונית

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
 תהל עוזי רוזנטל 072-3712012 Tahal@infospot.co.il
נגב אקולוגיה סיוון פרץ 072-3712247 Negev@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>