שינוי אקלים

שינוי אקלים
שינוי אקלים וההתחממות הגלובאלית הם תופעת טבע עולמית הנגרמת ברובה כתוצאה מפליטת גזי חממה בפעילות אנושית, ברובה משריפת דלקים מאובנים (פחם, נפט, גז טבעי ותוצריהם). שינוי האקלים מאיים על עתיד האנושות והמגוון הביולוגי כפי שאנו מכירים אותו על פני כדור הארץ
  • מאת: מערכת infospot
  • עודכן בתאריך: 01/1/2020

תופעת שינוי האקלים הנגרמת כתוצאה מעלייה בפליטת גזי חממה מפעילות אנושית, מאיימת על עתיד האנושות והמגוון הביולוגי, כפי שאנו מכירים אותם, על פני כדור הארץ. 

בשנים האחרונות, גדלה המודעות הציבורית בעולם ובישראל לתופעת שינוי האקלים, במקביל לפרסום מחקרים ודוחות מדעיים שהצביעו על התופעות שנגרמות כבר עתה, ויתעצמו בעתיד הקרוב והרחוק, בעקבות המשך הגידול של פליטת גזי חממה על ידי האנושות.

היות ופליטת גזי חממה נובעת ברובה משריפת דלקים מאובנים (פחם, נפט, גז טבעי ותוצריהם) המהווים את מקור האנרגיה העיקרי לייצור חשמל, חימום/קירור, תחבורה ושאר הפעילות האנושית, ההפחתה שלהם כרוכה במעבר לשימוש בתחליפים כגון מקורות אנרגיה מתחדשת (סולארי, רוח, מים) או אנרגיה גרעינית. אלא שהמעבר לכלכלה המבוססת על מקורות אנרגיה מתחדשת דורשת השקעה גדולה בתשתיות שמרבית המדינות לא ששות לאמץ בבת אחת. במקביל, אוכלוסיית העולם צומחת ורמת החיים עולה ואיתה הגידול בשימוש באנרגיה, כך שנוצר קושי כלכלי נוסף לספק את צורכי האנרגיה הנוספים באמצעות מקורות אנרגיה מתחדשת.

הסכם פריז והמחויבות של ישראל

כחלק מהסכם פריז, מדינת ישראל לקחה על עצמה יעד הפחתת פליטת גזי חממה פר נפש של 7.7 tCO2e עד שנת 2030.
קישור למסמך - היעד הלאומי לפליטת גזי חממה של ישראל (אנגלית)

--------

כתבות רלוונטיות:

יעד לאומי חדש להפחתת גזי חממה?

50 ארגונים דיווחו על פליטות גזי החממה. מי אחראי ל- 90% מהפליטות?

סקירה: תחליפים לאיסור השימוש בגז קירור R-22 ו- R141b

טיפ לקיץ: איך אפשר למנוע גירושין ולצמצם זיהום אוויר?

--------

ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר:

 
 
 

שינוי אקלים

אנשי מפתח
ספריית מסמכים
לכל המסמכים ◄
מילון מונחים