בכיר במשרד להגנ"ס תובע באופן אישי מנהלת עמותה סביבתית
מנהל מחוז חיפה במשרד להגנת הסביבה תובע באופן אישי את מנהלת עמותת "אזרחים למען הסביבה" שהעבירה ביקורת על תפקודו
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 05/9/2016

שלמה כץ, מנהל מחוז חיפה במשרד להגנת הסביבה, הגיש לאחרונה תביעה אישית (שלא דרך המשרד להגנ"ס) בגין לשון הרע, כנגד ליאורה אמיתי, מנהלת עמותת "אזרחים למען הסביבה" שהעבירה ביקורת על תפקודו.

מדובר במקרה יוצא דופן, בו עובד בשרות המדינה, בכיר במשרד להגנת הסביבה, תובע באופן אישי, מנהלת עמותה סביבתית בגין הוצאת לשון הרע.

השתלשלות העניינים

בכתבה שהתפרסמה באתר וואלה! לפני כ- 3 חודשים, נחשף כי המשרד להגנת הסביבה החליט למנוע משלמה כץ, מנהל מחוז חיפה, מלטפל בבז"ן, בעקבות חשד לניגוד עניינים שכן בת דודתו היא יועצת משפטית בבז"ן.

ליאורה אמיתי, מנהלת עמותת אזרחים למען הסביבה, הפעילה במאבק לשיפור איכות האוויר וצמצום האיומים הסביבתיים במפרץ חיפה, צוטטה בכתבה, מעבירה ביקורת על תפקודו של שלמה כץ כמנהל מחוז חיפה. לפי כתב התביעה, דברי הביקורת של גב' אמיתי בכתבה אינם נכונים, פגעו בשמו הטוב של כץ והם בגדר הוצאת לשון הרע בגינה נדרש פיצוי. זאת לאחר שכץ פנה לאמיתי בדרישה להתנצלות, דרישה שלא נענתה.

בנוסף לכך וכנראה ללא קשר לכתב התביעה, לפני כשבועיים, פנתה עמותת אזרחים למען הסביבה, במכתב רשמי לשר להגנת הסביבה, ליועץ המשפטי לממשלה ולבכירים נוספים בשרות המדינה, בבקשה להעביר את מנהל המחוז, כץ, מתפקידו לאור ניגוד העניינים וסיבות נוספות.

התייחסויות

ליאורה אמיתי, מנהלת עמותת אזרחים למען הסביבה: "שלמה כץ נמצא בתפקיד מפתח במפרץ חיפה - הוא האדם שבסמכותו להחליט על הליכי האכיפה מול המפעלים המזהמים והמסוכנים ביותר במדינה. כך היה לפני שהתברר שיש לו ניגוד עניינים חמור שלא מאפשר לו לעשות את תפקידו כראוי. עצם העובדה שהמידע על כך לא נחשף ע"י שלמה עצמו, אלא רק לאחר 7 שנים באמצעות עיתונאית של וואלה, מעיד יותר מהכל על רמת המוסריות שלו כלפי הממונים שלו וכלפי הציבור, שאותו הוא משרת".

-------

קישורים רלוונטיים:

  1. מכתב פנייה לשר להגנת הסביבה, אזרחים למען הסביבה [pdf]
  2. מנהל המחוז מנוע מלטפל בבז"ן, מחליפתו מתפטרת, 01.08.2016
  3. החשד לניגוד עניינים באיגוד ערים חיפה מגיע לכנסת, 19.01.2016
  4. חקירה משטרתית על ניגוד עניינים באיגוד ערים חיפה, 17.12.2015
  5. מאחורי הקלעים של הסערה סביב זיהום האוויר בחיפה, 19.04.2015
  6. מידע נוסף על זיהום אוויר במפרץ חיפה | infospot

עורכי דין בתחום המשפט הסביבתי:

חברה איש קשר טלפון מייל
ליפא מאיר ושות'- עורכי דין ד"ר ציפי איסר-איציק 072-3718653 Lipameir@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>
תגיות: תביעה אישית , בכיר במשרד להגנ"ס , ,