השקעת עתק של 4,000,000 ₪ בשדרוג מערך ניטור אוויר בנאות חובב
המועצה המקומית תעשייתית נאות חובב השלימה בימים אלו שלב ראשון בפרויקט שדרוג מערך ניטור האוויר במועצה. מה כולל מערך הניטור? מה פריסת תחנות הניטור? מתי יושלם שלב ב' של הפרוייקט? כל התשובות ועוד לפניכם
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 28/8/2016

לדברי המועצה המקומית תעשייתית נאות חובב, הושלמה בימים אלה השלב הראשון בפרויקט שדרוג מערך ניטור האוויר במועצה. מערך ניטור האוויר כולל 10 תחנות ניטור אוויר, מהן 5 תחנות בריכוזי אוכלוסייה סמוכים לפארק האקו-תעשייתי נאות חובב – בבאר שבע, שגב שלום, ואדי אל-נעם, צומת הנגב וירוחם. שאר תחנות ניטור האוויר פרוסות ברחבי פארק התעשייה.

מערך ניטור האוויר בנאות חובב

מערך ניטור האוויר הוקם לפני כעשר שנים ובאמצעותו ניתן לצפות בתוצאות ניטור האוויר באופן מקוון מכל מחשב ומכשיר טלפון נייד. המערך כולל גם תחנות מטאורולוגיות במרחב שסייעו במתן נתונים בדבר כיווני הרוחות והאפשרות להסעת מזהמים באוויר.

שדרוג בעלות 4 מיליון ₪ | פרויקט שדרוג תחנות ניטור האוויר

במסגרת פרויקט שדרוג מערך ניטור האוויר במועצה התעשייתית, מוחלפים כלל הגלאים ומכשירי המדידה בכל תחנות הניטור בציוד מתקדם וחדש. בחלק מתחנות הניטור יוחלפו גם המבנים וציוד היקפי נוסף שנדרש לצורך כיול המערכות והתאמתן לרמת הטכנולוגית הנדרשת והדרישות המחמירות של המועצה. עלות פרויקט שדרוג תחנות הניטור נאמדת בכ – 4 מיליון ₪.

התייחסויות

מנכ"ל המועצה התעשייתית נאות חובב, אמנון בן דהן מסר כי במסגרת מחויבות המועצה לשקיפות ציבורית ולאחריות סביבתית – המועצה תמשיך להעמיד לרשות הציבור, באמצעות אתר האינטרנט של המועצה, את כל נתוני תחנות הניטור, בזמן אמת, לצד מידע היסטורי משנים קודמות.

מנהל היחידה הסביבתית במועצה, ניר חסון עדכן כי שלב א' של הפרויקט הושלם עם החלפת הציוד בכמחצית מהתחנות, וכי עד סוף הרבעון האחרון לשנת 2016 יושלם שלב ב' של הפרויקט, עם סיום שדרוג מערך הניטור הכולל, בתחום הפארק וביישובים מסביב.

ראש מועצת נאות חובב, אנדריי אוזן: "מערך ניטור האוויר של נאות חובב שהוקם לפני עשר שנים הוא סמל למחויבות הברורה והמוחלטת של המועצה, להבטחת איכות האוויר בנאות חובב ובאזורים הסמוכים לפארק. שדרוג מערך הניטור, לצד התקנת אמצעים חדשניים נוספים שייחשפו בקרוב, מעניק לנו כלים נוספים לעמידה במשימה שלנו. האופן הישיר והבלתי אמצעי בו הנתונים מפורסמים לציבור מבטא בצורה הראויה ביותר את המחויבות שלנו לשקיפות ולהתנהלות אחראית."

--------------

קישורים רלוונטיים

  1. קשיים של ספק ניטור אוויר של המשרד להגנת הסביבה, 25.08.2016
  2. דרישות חדשות להסמכת חברות דיגום וניטור ארובות, 01.08.2016
  3. דיגום ארובות - הוראות דיווח חדשות, 24.07.2016
  4. דיגום וניטור ארובות | infospot

 

--------

ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר:

תגיות: זיהום אוויר , ניטור מזהמים , נאות חובב ,