מנהל המחוז מושעה מטיפול בבז"ן, מחליפתו מתפטרת
לאחר שלפני חודשיים נמנע ממנהל מחוז חיפה לטפל בענייני בז"ן עקב חשד לניגוד עניינים, מחליפתו הודיעה כעת כי אינה מעוניינת להמשיך בתפקידה כממונה על בז"ן. לכן, תפקיד זה מועבר כעת לסגניתו של מנהל המחוז המנוע מלטפל בבז"ן בעצמו. הפרטים לפניכם
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 01/8/2016

לפני כחודשיים, עלה חשד לניגוד עניינים של שלמה כץ, מנהל מחוז חיפה במשרד להגנת הסביבה, בטיפול בבז"ן, מפני שבת דודתו היא היועצת המשפטית של בז"ן. כפי שפורסם לראשונה באתר וואלה, בעקבות ניגוד העניינים לכאורה, הועבר הטיפול בבז"ן לתמר בר און, מנהלת אגף אבק מזיק, היושבת במטה המשרד להגנת הסביבה.

כעת, נודע כי בר און הודיעה לאחרונה כי אינה מעוניינת להמשיך לפקח על מתחם בז"ן, ובמקומה מונתה נורית שטורך, סגניתו של שלמה כץ, מנהל מחוז חיפה שהופסק טיפולו בעניין.

כל זאת בתקופה בה בזן נמצאת בעין הסערה, כאשר רק בשבוע שעבר דיווחנו כי אושרה תוכנית ההרחבה של המפעל, והמשרד להגנ"ס הודיע כי יקיים בקרוב דיון ציבורי על היתרי הפליטה לאוויר של בז"ן. בעקבות יותר מ- 600 הערות שהתקבלו בנושא.

התייחסויות

אביהו האן, חבר מועצת העיר מטעם סיעת הירוקים של חיפה, התבטא בנושא: "נוצר מצב שהמנהל הבכיר של המשרד להגנת הסביבה בחיפה מנוע מלמלא את תפקידו ולטפל במפעלי בז"ן שהם המזהם העיקרי בתחום אחריותו. לא ברור מדוע המשרד, שעשה בעבר רוטציה בין מנהלי מחוזות, משאיר דווקא אותו בתפקיד. אני קורא לשר החדש זאב אלקין למנות מיידית גורם מקצועי בכיר ונמרץ לממונה על מחוז חיפה במשרד להגנת הסביבה שיפעל ללא ליאות לאכיפה ופיקוח כנגד כלל המפעלים הפטרוכימיים במפרץ חיפה."

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "תמר בר און ביקשה לסיים את תפקידה, ומעתה מילוי מקומו של מנהל המחוז, שלמה כץ, בנושאים שבהם הוא מנוע מלעסוק ייעשה על-ידי נורית שטורך, סגניתו. שטורך הצטרפה למחוז חיפה לפני 25 שנה כמתכננת המחוז, ומאז תחילת שנות ה-2000 היא משמשת גם כסגנית מנהל המחוז. אין מניעה משפטית שהמחליף יהיה כפיף של המוחלף, כל עוד מנהל המחוז המוחלף אינו מעורב - והדבר אושר במפורש גם ע"י משרד המשפטים. בכל מקרה כץ מנוע, וימשיך להיות מנוע, מלהיות מעורב בטיפול בנושאי בז"ן."

----------------

קישורים רלוונטיים

  1. החשד לניגוד עניינים באיגוד ערים חיפה מגיע לכנסת, 19.01.2016
  2. חקירה משטרתית על ניגוד עניינים באיגוד ערים חיפה, 17.12.2015
  3. מאחורי הקלעים של הסערה סביב זיהום האוויר בחיפה, 19.04.2015
  4. מידע נוסף על זיהום אוויר במפרץ חיפה | infospot

עורכי דין בתחום המשפט הסביבתי:

חברה איש קשר טלפון מייל
ליפא מאיר ושות'- עורכי דין ד"ר ציפי איסר-איציק 072-3718653 Lipameir@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>
תגיות: מפרץ חיפה , ניגוד עניינים , זיהום אוויר , בז"ן ,