סביבה 2050

כנס סביבה 2050 הינו הכנס המוביל בתחום מזה 22 שנים. הכנס מנהל את השיח הסביבתי האקטואלי ומכנס את כלל הגורמים, קובעי המדיניות ובעלי העניין בתחומי הסביבה המשפיעים באופן ישיר על יישום מדיניות סביבתית חדשנית, על כלכלת ישראל ואיכות החיים בה. מדי שנה הכנס מוכיח עצמו כגורם מרכזי ואסטרטגי המעודד ומוביל תהליכים ומסייע בגיבוש מדיניות.

הכנס השנה עוסק בשיקום ירוק לישראל. תיבחן ההזדמנות שנוצרה לייצר ממשק נכון בין תהליכי השיקום והבנייה מחדש, הרגולציה, ועקרונות של קיימות. כיצד לצאת מהמשבר מחוזקים בשורה של תחומים: אנרגיה מתחדשת ויעילה, תשתיות כולל תשתיות פסולת, רציפות תפעולית של קווי אספקה נמלים ותחבורה, בנייה ירוקה, חקלאות מקיימת ומקומית , ומשק מים זמין ומוכן למצבי משבר. כמו כן, מבט עתידי על מתווה השיקום הירוק לישראל לצד שינויי החקיקה האחרונים: מס הפחמן ומס הנסועה. במקביל, ידונו בשינויים הרגולטורים שמקודמים באירופה למשל בתחום פליטות הפחמן וברשות ניירות הערך האמריקאית הדורשת חובת דיווח סביבתי - והשפעתן על ארגונים וחברות בישראל.

מושבי הכנס:

1. חוסן לאומי בהיבטי משבר האקלים: בחלק הראשון נשמע על היערכות משרדי הממשלה העוסקים בהיבטי התכנון, המדיניות והביצוע בתחומים שיושפעו ממשבר האקלים – כולל משרדי האוצר, הגנת הסביבה והתשתיות והאנרגיה. בחלק השני גורמי תעשייה וייצור יבחנו את ההיערכות שלהם ברמה האסטרטגית, הערכת הסיכונים והפתרונות לאתגרי האקלים.

2. שיקום ירוק לישראל – ממצב חרום לבנייה נכונה והערכות למשבר האקלים: בחינת התחומים שיעברו שיקום בדרום הארץ ובצפון: תשתיות אנרגיה, טיפול בפסולת, משק המים, חקלאות מקיימת ומקומית, בנייה ירוקה. שילוב נכון של רגולציה, תכנון וחשיבה ארוכת טווח, ניצול נכון של טכנולוגיות וחדשנות, ייצור מודל ישים ופעיל שגם מתחשב בסביבה, גם פועל כלכלית ומאפשר רווחיות מוגברת, ובנוסף מכין את ישראל למשבר הבא.

3. הערכות לשינויים רגולטורים באירופה וארצות הברית ובישראל: ההיערכות שמחייבת יצואניות הישראליות וההזדמנויות העסקיות שנובעות ממנו לעולם העסקי הישראלי. נדון גם בשינויים הרגולטוריים בארץ בעקבות השינויים הצפויים ברגולציה העולמית.

4. מי מרויח ומי מפסיד - הטיפול בפסולת: תוצג האסטרטגיה שתוביל את השינוי בטיפול בפסולת לסוגיה, יימנו ההישגים והאתגרים ויערך דיון בדרכים המועדפות לקידום האסטרטגיה ולשיתוף הציבור, והאמצעים הנדרשים כדי להביא לשינוי מכלכלה לינארית לכלכלה מעגלית.

5. טכנולוגיה ירוקה בשירות הסביבה: המושב יכנס חברות מאקוסיסטם ייחודי זה, יבחן את הפתרונות שהם מציגים לישראל ולעולם, ויבחן את הדרכים בהן ניתן לשלב את החדשנות הזו בישראל ואת היכולת שלהם לתת נמענה גם לאתגרי הרגולציה וגם לשיפור הרווחיות, תוך הגנה על ערכים סביבתיים ופיתוח בר קיימא.

הטבה למנויים בתשלום של אתר infospot - כרטיסים מוזלים - לקבלת קוד קופון אנא שלחו מייל ל- misrad@infospot.co.il

לפרטים נוספים והרשמה לחצו כאן

תאריך: 16/04/2024
שעה: 08:00
מקום: מלון הילטון, תל אביב