השר להגנ"ס, עמיר פרץ, מתפטר וחוק השקיות שקידם בסכנה. מאיר שטרית צפוי להחליפו
ההתפטרות באה על רקע פוליטי, ללא קשר לעבודת המשרד. השר כיהן כשנה ו – 8 חודשים בתפקיד. הצעת החוק לעניין שקיות ניילון צפויה להתעכב
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 11/11/2014

השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ, הודיע אמש על התפטרותו מהממשלה. זאת עוד בטרם השלים שנתיים בתפקיד. מאיר שטרית או עמרם מצנע, שניהם חברי כנסת בכירים במפלגת ה"תנועה" צפויים להחליפו.

חילופי שרים תכופים עלולים לגרום לחוסר יציבות בעבודת המשרד. ההתפטרות של פרץ, משמעותה שלמחליפו יוותרו לכל היותר כשנתיים בתפקיד, וגם זה רק אם הממשלה תחזיק מעמד עד סיום הקדנציה. בנוסף לכך חילופי שרים מביאים איתם לעתים קרובות גם חילופי מנכ"ל, כפי שחצי שנה לאחר מינויו של פרץ, מונה מנכ"ל חדש למשרד, דויד לפלר. עם זאת, יש הגורסים כי דווקא חילופי שרים מחזקים את היציבות של המשרד, היות ודרג המנהלים המקצועיים הבכירים, שחלקם עובדים זמן ממושך במשרד הופכים להיות הגורם הדומיננטי והיציב. נראה כי גם כאן, בסופו של דבר, תלוי מי האנשים.

דוגמא מוחשית לחוסר היציבות הנ"ל, התקבלה בדיון שהיה אמור להתקיים אמש בוועדת הפנים והגנת הסביבה כהכנה לקראת הקריאה השנייה של חוק שקיות הניילון - שנדחה למועד לא ידוע. בתגובה אמרה יו"ר הוועדה, ח"כ מירי רגב: "מדובר בחוק מורכב לו יש הרבה מתנגדים: חרדים, בעלי מכולות, ערבים ועוד. מרגע שהשר פרץ הודיע שהוא מתפטר מתפקידו, החלטתי לדחות את הדיון, כי חשבתי לנכון ששר, ולא פקיד (מנכ"ל המשרד להגנ"ס), צריך להוביל את תהליכי החקיקה ויישום החוק המורכב. כשיהיה שר חדש, הדיון בחוק יימשך". 

-------

קישורים רלוונטיים:

  1. הצעת החוק למיגור שקיות פלסטיק עברה בכנסת בקריאה ראשונה – ידיעה מה 05.11.14, infospot