לראשונה בישראל: חברת אדמה (לשעבר מכתשים אגן) תגביל כניסת רכבים מזהמים לשטחה
חברת אדמה פתרונות לחקלאות (מכתשים אגן לשעבר) החליטה לצאת למהלך המחייב את כל ספקיה להשתמש רק ברכבים מסחריים מופחתי זיהום אוויר, העומדים בתקני יורו 4 ומעלה. מדי חודש נכנסים בשערי החברה כ- 6,000 רכבי הובלה והסעה. כניסת רכב המוגדר כמזהם תיאסר
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 05/9/2016

חברת אדמה פתרונות לחקלאות (מכתשים אגן לשעבר) מדווחת כי היא נרתמת למאמץ של המשרד להגנת הסביבה להפחתת זיהום אויר מכלי רכב. החברה תחייב את ספקיה לעבור לכלי רכב "ירוקים" יותר. ככל הידוע לנו, מדובר בחברה הראשונה בישראל, בטח בהיקף פעילות גדול כל כך, המחילה מגבלות זיהום אוויר על כלי רכב הנכנסים בשעריה.

חברת אדמה מאמצת את הקריטריון להגדרת רכב מזהם שקבע לאחרונה המשרד להגנת הסביבה במטרה להגביל תנועת רכבים באזור חיפה. אלא שההגבלה טרם יושמה בחיפה, והנה אנו רואים חברה פרטית גדולה שלוקחת את ההובלה בנושא זה.

המאבק להפחתת זיהום האוויר מכלי רכב

מפרסומים אחרונים של המשרד להגנת הסביבה עולה כי התחבורה היא המקור העיקרי לזיהום האוויר בריכוזי האוכלוסין ובמרכזי הערים בישראל.

במסגרת התכנית להפחתת זיהום מכלי רכב שיזם המשרד להגנת הסביבה, החליטה חברת  אדמה לצאת למהלך המחייב את כל ספקיה לעבור לרכבים מופחתי זיהום אוויר, העומדים בתקני יורו 4 ומעלה. מדי חודש נכנסים בשערי אתרי היצור של החברה כ-6,000 רכבים של חברות ההובלה והסעות העובדים. מעתה ואילך כניסת רכבים המוגדרים כמזהמים על ידי משרד להגנת הסביבה תיאסר על ידי אדמה. מהלך כזה מחברה בסדר גודל של אדמה צפוי לגרום להשפעה רבה על שדרוג ציי רכבים רבים והפחתת זיהום האוויר.

אודות אדמה

אדמה פתרונות לחקלאות בע"מ עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק חומרים להגנת הצומח. כ- 4,900 עובדי אדמה מגיעים לחקלאים ביותר מ- 100 מדינות ברחבי העולם, ומספקים להם כלים להתמודד עם עשבים, מזיקים ונגעים, ולשפר את יבוליהם.

התייחסויות

דוד בן סימון, סמנכ"ל תפעול ישראל, אדמה פתרונות לחקלאות: "בשנים האחרונות השקענו כמיליארד שקל במפעלים שלנו בישראל, על מנת להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלנו ולעמוד בכל הסטנדרטים העולמיים המחמירים ביותר, וזאת על ידי אימוץ טכנולוגיות סביבתיות מתקדמות. המהלך שיזמנו כדי להעביר את הספקים שלנו לכלי רכב מופחתי זיהום הוא ביטוי נוסף למחויבות העמוקה שלנו לשמירה על איכות הסביבה".

ברוך ובר, מנהל מחוז דרום של המשרד להגנת הסביבה: "אנו מברכים על הצטרפותה של חברת אדמה למהלך הפחתת פליטות התחבורה. אנו סבורים כי הצטרפותה תסייע בגיוס חברות ומפעלים נוספים בתעשייה הרואות חשיבות בשמירה על הסביבה בה הן פועלות".

---------------

קישורים רלוונטיים

  1. מגבלות התנועה לרכב מזהם בחיפה יורחבו, 01.08.2016
  2. המשרד להגנ"ס יגביל תנועת 80,000 רכבי דיזל במרכזי ערים, 08.05.2016
  3. הגבלת תנועת המשאיות בחיפה: הפיילוט נכשל? 05.04.2016
  4. אבי גבאי מסתער על זיהום האוויר מתחבורה, 17.03.2016
  5. לא רק בסין | הסיפור המלא על הגבלת תנועת המשאיות בחיפה, 07.01.2016
  6. המשרד להגנת הסביבה: "הרבה יותר קל להיאבק מול התעשייה מאשר מול בעלי רכבים", 02.08.2015
  7. זיהום אוויר מתחבורה | infospot

 

--------

ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר:

חברה איש קשר טלפון מייל
EnviroManager גיא פרנקל 072-3712245 envirom@infospot.co.il
איירלאב אודי רועה 054-9360352 airlab@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>
תגיות: אדמה , זיהום אוויר מתחבורה , יורו 4 ,