מה אנחנו יודעים על אבי גבאי, השר החדש להגנת הסביבה?
אבי גבאי, איש סודו של כחלון ומנכ"ל בזק לשעבר, נכנס הבוקר לתפקידו כשר להגנת הסביבה מטעם מפלגת כולנו למרות שלא היה ברשימה ולכן אינו חבר כנסת. גבאי: "באתי לעבוד"
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 17/5/2015

הבוקר נערך בירושלים טקס לכבוד כניסתו לתפקיד של אבי גבאי, השר להגנת הסביבה החדש. גבאי מונה על ידי משה כחלון, ראש מפלגת "כולנו", אף שאינו נמצא ברשימת המפלגה. בהתאם לכך, גבאי לא ישמש כחבר כנסת.

גבאי, בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני (MBA) במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית, החל את דרכו המקצועית באגף התקציבים במשרד האוצר. לאחר מכן מילא תפקידים שונים בחברת בזק עד שמונה בשנת 2003 למנכ"ל החברה ושימש בתפקיד במשך כעשור, כולל בתקופת ההפרטה, עד שנת 2013. בשנת 2014 עמד בראש ועדה ציבורית מיוחדת לבדיקת התנהלות המרכז הרפואי הדסה. לקראת הבחירות האחרונות סייע לכחלון בהקמת מפלגת "כולנו".

ארגונים ירוקים שונים הביעו בשבועות האחרונים חשש כי משה כחלון התעקש לקבל את המשרד להגנת הסביבה על מנת לוודא שהמשרד ואנשיו לא יהוו חסם בוועדות התכנון כשהם מגנים על אינטרסים סביבתיים.

גבאי אמר הבוקר כי: "מפלגת "כולנו" ביקשה את המשרד להגנת הסביבה מתוך הכרה בחשיבותו לאיכות החיים של כל אזרח נכון שמפלגת "כולנו" הציבה את נושא הדיור בראש סדר העדיפויות ואני מאמין שתהליכים מאוזנים ישמרו על הסביבה יותר ממצבי משבר שמובילים לוועדות שדורסות את הכללים. אני מאמין בעבודה פנימית מקצועית ופחות בהישענות על יועצים חיצוניים ואתם, עובדי המשרד, אנשי המקצוע שלי. כולנו שותפים לדרך, ליעדים ולעשייה ויחד נהפוך את המשרד למוביל וקובע בתחום הגנת הסביבה".

כעת, עם כניסתו של שר חדש לתפקיד, מעניין יהיה לראות אם מנכ"ל המשרד, דוד לפלר, שהגיע לפני כשנתיים עם השר הקודם, עמיר פרץ, ימשיך בתפקידו. כך או כך, עומדים כעת בפני גבאי מספר אתגרים משמעותיים, הסדרת תחום קרקעות מזוהמות, המשך יישום הרפורמה בתחום הפסולת (בקבוקים, אריזות, אלקטרונית, רטובה וכו') והעברת חוק רישוי ירוק הם רק חלק מהם.

------

קישורים רלוונטיים:

  1. 3 חילופי מנכ"לים בחברות ייעוץ מובילות בתחום איכות הסביבה, 26.04.2015
  2. מונה ראש אגף חדש במשרד להגנת הסביבה, 07.04.2015
  3. סמנכ"ל חדש לאשכול משאבי טבע במשרד להגנת הסביבה, 08.02.2015
  4. השר להגנ"ס, עמיר פרץ, מתפטר וחוק השקיות שקידם בסכנה, 11.11.2014
תגיות: השר להגנת הסביבה , אבי גבאי , דוד לפלר , המשרד להגנת הסביבה ,