מנכ"לים חדשים בארגונים הסביבתיים
מנכ"לית חדשה באגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה | מנכ"ל חדש במרכז השל לקיימות | מי יהיה המנכ"ל החדש בחיים וסביבה?
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 24/1/2016

לפני 3 חודשים דיווחנו על מספר חילופי מנכ"לים בארגונים הירוקים, כעת אנחנו חוזרים למעקב וגם מדווחים על מינוי נוסף. האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה מדווחת כי ד"ר נטע ליפמן נבחרה למנכ"לית החדשה של האגודה. בשנתיים האחרונות שימשה נטע כסמנכ"לית האגודה, היא בעלת תואר מוסמך בחוג למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב ודוקטורט מאוניברסיטת תל אביב. בעבר עבדה בארגונים סביבתיים בהם החברה להגנת הטבע, קמפוס טבע של אוניברסיטת תל אביב וחיים וסביבה – ארגון גג של שוחרי איכות החיים והסביבה. כמו כן, נטע ניהלה את השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת והייתה העוזרת הפרלמנטרית לענייני סביבה של חבר הכנסת דב חנין.

נטע מחליפה את חנוך אילסר, מנכ"ל האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה מזה שבע שנים, אשר מסיים את תפקידו ועובר להיות מנהל תחום סביבה בקרן יד הנדיב. חנוך, בעל תואר מוסמך בניהול ומדיניות סביבתית מאוניברסיטת אוקספורד שבאנגליה, ריכז בעבר את תחום זיהום אוויר ואנרגיה בעמותת אדם טבע ודין, והינו בוגר תכנית עמיתי הסביבה של מרכז השל לחשיבה ומנהיגות סביבתית וממקימי תא מגמה ירוקה באוניברסיטה העברית ירושלים.

מעקב אחר חילופי מנכ"לים ב"חיים וסביבה"

כאמור, לפני כשלושה חודשים דיווחנו על כך שנאור ירושלמי, מנכ"ל ארגון חיים וסביבה, מסיים את תפקידו. בינתיים, באופן זמני, מחליף אותו ניר פפאי, המכהן גם כסמנכ"ל שימור טבע וסביבה בחברה להגנת הטבע, וזאת עד שוועדת האיתור תסיים את מלאכתה. בשבוע שעבר קיים הארגון אירוע פרידה חגיגי בכנסת לרגל סיום התפקיד של ירושלמי. באירוע השתתפו השר להגנת הסביבה אבי גבאי, השר לשעבר עמיר פרץ, חברי הכנסת משה גפני, דב חנין ויעל כהן-פארן, ומנכ"ל הכנסת רונן פלוט. 

מעקב אחר חילופי מנכ"לים ב"מרכז השל"

דיווחנו גם על כך שבמרכז השל לקיימות, ד"ר דויד דוניץ עתיד לסיים בסוף פברואר את תפקידו כמנכ"ל. מחליף אותו ויקטור וייס. ויקטור הוא  איש חינוך, סביבה וידיעת הארץ ובעצמו בוגר תכנית העמיתים של מרכז השל. הוא ייסד וניהל את תחום הגנת הסביבה בצה"ל, ובכלל זה, גיבש את המדיניות ותפיסת הניהול הסביבתי בצבא והוביל את הקמת המערך הארגוני לניהול הסביבתי ואת הקמת מנהל הגנת הסביבה.

קישורים רלוונטיים:

  1. חילופי מנכ"לים בארגונים הירוקים, 24.01.2016
  2. מנכ"ל חדש לאקוסול, 22.12.2015
  3. חילופי מנהלים בתחום איכות סביבה, 18.06.2015
  4. 3 חילופי מנכ"לים בחברות ייעוץ בתחום איכות הסביבה, 24.01.2016
תגיות: חילופי מנכ"לים ,