בכירי תאגיד מים זומנו לשימוע במשרד להגנת הסביבה
תקלה חמורה שהתרחשה בקו הסניקה הראשי של הביוב הביתי באשדוד גרמה לזיהום נחל לכיש. במשרד לאיכות הסביבה זימנו לשימוע את בכירי תאגיד "יובלים"
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 19/10/2015

חג הסוכות האחרון היה לא פשוט עבור עובדי תאגיד המים העירוני "יובלים" באשדוד, שמצאו את עצמם מוקפצים בתוך דקות לטפל בתקלה חמורה, שגרמה לפיצוץ בקו הסניקה הראשי של מי הביוב הביתיים בעיר. בתוך זמן קצר נוצר צורך להפסיק את הזרמת הביוב בקו כדי לתקן במהירות את התקלה, וכצעד בלתי נמנע זרמו במשך שעות אחדות מי הביוב אל נחל לכיש הסמוך, וגרמו לפגיעה במרקם החיים השגרתי בנחל.

לאחר שעות אחדות תוקנה התקלה, ומידת הפגיעה בנחל לכיש החלה להתבהר. המערכת האקולוגית של הנחל נפגעה למשך מספר ימים באופן משמעותי. אולם, תאגיד המים פתח בצעדי שיקום מהירים כדי לצמצם את מידת הנזק לנחל.

בימים אלו חוקרים אנשי המשרד לאיכות הסביבה את האחריות לזיהום. בין השאר יזומנו בימים הקרובים להשמיע את דבריהם אנשי תאגיד המים העירוני "יובלים". המשרד להגנת הסביבה ציין כי הוא הנחה את תאגיד "יובלים" להיערך כבר בשנת 2011 לתרחיש בו ינזק קו הביוב הראשי באשדוד, כדי לפעול בנוהל חירום למניעת זיהום הנחל. לדברי המשרד, תאגיד המים יובלים לא היה ערוך לקריסת קו הביוב, לא נעשה שימוש בתכנית חירום, וללא גיבוי זרמו השפכים לנחל לכיש תוך גרימת נזק אקולוגי קשה ששיקומו צפוי לערוך חודשים.

לאחר קיום השימוע יוחלט האם התקיימה הפרה של חוק המים ויישקלו כל צעדי האכיפה.

מתאגיד המים "יובלים" נמסר בתגובה: "נשמיע בשימוע בפני הגורמים הרלוונטיים את כלל הנתונים. בתמצית, אנו מביעים צער על ההשפעה השלילית שהייתה לתקלה בחודש האחרון על נחל לכיש ושמחים שכבר בימים אלו חל שיפור ניכר במצב  הנחל בזכות מאמצינו. פעלנו במהירות בנוהל חירום כדי לסיים את הטיפול בתקלה בתוך שעות אחדות וביצענו את המוטל עלינו על פי הוראות כלל הגורמים הרלוונטיים. כמו כן לאורך השנים האחרונות קידמנו באחריות את התוכניות המתבקשות שייתנו מענה לאתגרים הניצבים  בפנינו".

------

קישורים רלוונטיים:

  1. בפעם השנייה השנה צינור ביוב מתפוצץ ומזרים שפכים לקישון, 10.08.2015
  2. 700,000 ₪ קנס והרשעת בכירים בשל זיהום נחל, 19.10.2015
  3. שפכים תעשייתיים | infospot

עורכי דין בתחום המשפט הסביבתי:

חברה איש קשר טלפון מייל
ליפא מאיר ושות'- עורכי דין ד"ר ציפי איסר-איציק 072-3718653 Lipameir@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>
תגיות: זיהום נחל , זיהום ים , שימוע , אכיפה סביבתית ,