שחקנים חדשים בפסולת אריזות ואלקטרונית?
בעקבות פתיחת שוק האריזות לתחרות הגישה חברת "המסלול הירוק מיחזור בע"מ" בקשה חוזרת להכרה כגוף מוכר בתחום. גם בתחום הפסולת האלקטרונית הוגשה לאחרונה בקשה חוזרת להכרה וכעת היא נמצאת בבדיקה, לצד בקשה נוספת
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 02/3/2015

כפי שדיווחנו לפני כחודש, המשרד להגנת הסביבה פתח את התחרות בתחום פסולת האריזות ואיפשר גם לחברות פרטיות להגיש בקשה להכרה כגוף מוכר. כעת קיבל המשרד פניה חוזרת מחברת "המסלול הירוק מיחזור בע"מ", שכבר ניסתה את מזלה בעבר ובקשתה נדחתה, בתקווה להפוך לגוף המוכר השני שיטפל בפסולת אריזות לצד "ת.מ.י.ר".

הטיפול בבקשה, שהוגשה ב- 18.2.15, עשוי להימשך מספר חודשים.

עוד בקשה להכרה כגוף מוכר הוגשה לפני ימים אחדים בתחום הפסולת האלקטרונית. מגיש הבקשה הינו תאגיד טביב גרין סנטר. בקשתו, אשר נמצאת כעת בבדיקה, נבחנת לצד בקשתה של חברת פל"א, שבקשתה החלה להיבחן כבר לפני מספר חודשים. יש לציין כי בניגוד לשוק האריזות, בשוק הפסולת האלקטרונית קיימת תחרות, וכבר היום פועלים בה שני גופים מוכרים – מ.א.י ואקומיוניטי.

תזכורת על עקרונות חוק האריזות וחוק פסולת אלקטרונית: במסגרת החוקים הונחו יצרנים ויבואנים של אריזות ופסולת אלקטרונית להתקשר עם "גוף מוכר". גוף מוכר מתקשר עם היצרנים והיבואנים, מקבל מהם מימון ואחראי על עמידה ביעדי המיחזור שלהם. במקביל, על מנת לעמוד ביעדים אלו, ה"גוף המוכר" מתקשר עם רשויות מקומיות על מנת להפריד, לאסוף ולפנות פסולת אריזות/אלקטרונית למתקני מיחזור והטמנה. התשלום מהיצרנים ומהיבואנים הוא שמממן את הפעילות ברשויות המקומיות.

---

קישורים רלוונטיים:

  1. התחרות בשוק מיחזור האריזות נפתחת! – ידיעה מה – 8.2.15, infospot
  2. תחרות בשוק הפסולת האלקטרונית? ידיעה מה- 8.9.14, infospot
  3. מדריך היישום של infospot לחוק פסולת אלקטרונית
  4. מדריך היישום של infospot לחוק פסולת אריזות

גופים לייעוץ ויישום חוק פסולת אלקטרונית:

חברה איש קשר טלפון מייל
אקומיוניטי
(גוף יישום מוכר)
צחי עין גל 072-3712251 ecommun@infospot.co.il
מאי אמנון שחרור 077-5001090 mai@infospot.co.il
ערנות
(מלווה ביישום החוק)
ערן בושארי 072-3713040 eranut@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>>
תגיות: מיחזור פסולת אלקטרונית , מיחזור פסולת אריזות , חוק פסולת אלקטרונית ,