אירוע חומ"ס בבי"ח שיבא תל השומר: חומר מחמצן דלף ממכונת חיטוי
מנקה חשה בצריבות בפניה ודיווחה. לאחר שצוותים של רשות כיבוי והצלה והמשרד להגנת הסביבה אישרו כי אין ריכוז חריג של חומרים רעילים נפתחו המרפאות. במהלך האירוע המרפאות נותרו סגורות ומטופלים והצוות לא נחשפו לחומר
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 23/12/2018

שירותי כבאות והצלה (כב"ה) מחוז דן מדווחים, כי צוותים מתחנה אזורית רמת גן נקראו לטפל באירוע חומרים מסוכנים שהתרחש בבית חולים שיבא תל השומר במחלקת אף אוזן גרון, זאת לאחר שמנקה חשה צריבות בפניה וזיהתה שמדובר בחומר מחמצן שדלף ממכונת חיטוי.

לדברי כב"ה, הצוות שהגיע למקום זיהה את החומר פעל לספיגתו ולסיום האירוע, וכי יחידת הניטור המחוזית שללה המצאות ריכוזים של החומר. החומר נאסף למיכלים אטומים וממתין לפינוי על ידי נציגים מהמשרד לאיכות הסביבה.

המרכז הרפואי שיבא הוסיף פרטים על האירוע. מסתבר שבשעת בוקר, לפני פתיחת המרפאות, כאשר המקום ריק מאדם, התגלתה דליפה בחדר מכונות החיטוי במרפאות אף אוזן גרון, והמקרה דווח באופן מיידי למכבי אש ולמשרד לאיכות הסביבה.

בשיבא מוסיפים כי לאחר טיפול במקור התקלה, צוותים של המשרד להגנת הסביבה בדקו את השטח ואישרו כי אין במקום ריכוז חריג של חומרים רעילים וניתן לחזור לשגרה, וכי במהלך האירוע המרפאות נותרו סגורות ומטופלים וצוות לא נחשפו לחומר.

---------------

כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. בעקבות דליפת אמוניה: מפעל הגלידות קולורדו יושבת, 22.07.2017
  2. דליפת אמוניה במפעל צבר, 17.06.2018
  3. ברום דלף ממיכל איזוטנק במפעלי ים המלח, 17.06.2018
  4. חומרים מסוכנים | infospot