עזריאלי מוכרת את GES ב-110 מיליון ₪
GES, המתמחה בטיפול במים ובשפכים ואשר עושה את צעדיה הראשונים בתחום הפסולת, נמכרה לקרן השקעות - ג'נריישן קפיטל
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 29/1/2020

קבוצת עזריאלי מדווחת כי היא מוכרת את החזקותיה בחברת GES המתמחה בטיפול במים ובשפכים ואשר עושה צעדים ראשונים גם בענף הפסולת, לג'נריישן קפיטל, קרן השקעות בתשתיות ואנרגיה, תמורת 110 מיליון ₪.

GES מתמחה בטיפול במים ובשפכים

GES פועלת משנת 1988 ומתמחה בטיפול במים ושפכים. ב-20 השנים האחרונות הקימה החברה מעל 500 מתקנים בארץ ובעולם, כאשר חלק ניכר מהם מופעלים על ידה. החברה מציעה מתקנים בכל הסגמנטים העיקריים בתחום: מכוני טיהור שפכים (מט"שים), מתקני קדם לטיפול בשפכים תעשייתיים, מתקני התפלה, מתקנים לטיפול במים מליחים או שיפור איכות מים ועוד.

כמו כן, GES עוסקת בייצור והפצה של כימיקלים שונים לטיפול במים ולשימושים תעשייתיים.

לפני כשנה וחצי זכתה GES במכרז ה-B.O.T יחד חברת 'Zero Waste' בבעלות שיכון ובינוי להקמה והפעלה של מתקן לטיפול מתקדם בפסולת עירונית במתחם השפד"ן.

הרוכשת: קרן ג'נריישן קפיטל

קרן ג'נריישן קפיטל היא קרן השקעות בתשתיות ואנרגיה, שהוקמה בשנת 2018 על ידי היו"ר, יוסי זינגר והמנכ"ל, ארז בלשה ומאז צמחה במהירות.

הקרן השקיעה ברכישת תחנת הכוח אלון תבור מידי חברת החשמל, היא גם בעלת השליטה בחברת סולגרין הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות ומחזיקה בבעלות חלקית על חברות תשתית חלוקת גז טבעי. בנוסף לכך היא מושקעת בחברת התחבורה הציבורית בון תור המחזיקה בין השאר בחברת מטרופולין.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. הוכרז הזוכה להקמת מתקן מיון וטיפול בפסולת במתחם השפד"ן, 10.04.2018
  2. סכסוך כספי בגין הקמת מתקני טיפול במים בתחנות כח פרטיות, 20.04.2017
  3.  GESרוכשת את  Bio Clean Air, 29.06.2016
  4. מתקן מיחזור השפכים של בז"ן זכה בפרס 'תעשייה כימית ירוקה', 24.02.2019

חברות ומעבדות לטיפול ובדיקה של שפכים תעשייתיים: