חדש: מפה דיגיטלית מציגה מידע על מפגעים סביבתיים
איגוד ערים לאיכות סביבה שרון כרמל השיק מערכת דיווח ומעקב אחר מפגעים סביבתיים ובה מידע על סוג המפגע, המיקום המדויק, תיאור מפורט וסטטוס הטיפול בו
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 20/1/2019

איגוד ערים לשמירת איכות הסביבה שרון כרמל השיק לאחרונה מערכת דיווח ומעקב אינטרנטית המציגה את המפגעים הסביבתיים וסטטוס הטיפול בהם על גבי מפה דינאמית. מדובר במערכת ראשונה מסוגה בישראל.

דיווח על מפגעים סביבתיים

גלישה במערכת הדיווח החדשה שפתוחה לקהל הרחב, מגלה תצוגה ידידותית למשתמש של מפגעים סביבתיים המסווגים לפי סוג המפגע, כגון: רעש, ריח, קרינה, פסולת, דיגום שפכים, חומרים מסוכנים, אסבסט ועוד. לחיצה על הסימון של כל מפגע פותח חלונית ובה מידע לגבי הכתובת המדויקת, מועד הדיווח ופירוט לגבי הדיווח על המפגע והטיפול בו.

את המידע מעדכנים פקחי האיגוד המסיירים בשטח, בעקבות קבלת תלונה על מפגע, באמצעות הסמארטפון. במערכת כבר מופיעות עשרות רבות של דיווחים סביבתיים באזור השרון והכרמל.

לאחר דיווח על המפגע במערכת מתנהל מעקב שוטף אחר סטטוס הטיפול בו כולל הודעות לאחראים אחת לפרק זמן מסוים, וזאת על מנת לטפל במפגע באופן סופי.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. הנחיות חדשות לדיווח נתוני ניטור רציף בארובות, 10.12.2018
  2. אפליקציה חדשה לאיכות האוויר בנאות חובב, 29.01.2018
  3. אפליקציה חדשה: מציגה את איכות האוויר במפרץ חיפה, 10.09.2017
  4. אפליקציה חדשה לדיווח על מפגעי איכות סביבה, 26.07.2016
  5. דיווח סביבתי | infospot

דיווח על תחנות ניטור איכות אוויר

המערכת דיווח ומעקב החדשה של איגוד ערים שרון כרמל, מציגה לא רק מפגעים סביבתיים, אלא גם את תחנות הניטור של איכות האוויר הנמצאות בשטח האיגוד, עם קישור לתוצאות איכות האוויר הנמדדות בכל תחנה.

דיווח וניטור סביבתי דיגיטלי: מגמה שכאן להישאר

המערכת החדשה של איגוד ערים שרון כרמל היא אמנם ראשונה מסוגה בארץ, אך מהווה חלק ממגמה כוללת של התגברות הניטור והדיווח הסביבתי הדיגיטלי הן ברשויות המקומיות והן ברמה הלאומית.

נזכיר כי לפני חודשיים דיווחנו כי המשרד להגנ"ס פועל ליצירת מערך ניטור סביבתי דיגיטלי לאומי שישמש אותו לבקרה וקבלת התראות בעת התרחשות אירוע זיהום אוויר, זיהום נחל או ים או אירוע חומרים מסוכנים. לשם כך, המשרד פועל לחיבור של מספר מערכי ניטור דיגיטלי לבסיס נתוני ארצי שישמש את "מוקד הסביבה" של המשרד לניהול אירועים סביבתיים.

כמו כן, המשרד להגנת הסביבה פרסם לפני שנתיים מכרז לבחירת חברה שתפתח עבורו אפליקציה לדיווח ועדכון בזמן אמת של מפגעים סביבתיים. אנו לא יודעים מה הסטטוס של הפרויקט הזה.

ברמת הרשויות המקומיות, דיווחנו בשנים האחרונות על מספר יוזמות של רשויות מקומיות להקמה או שדרוג של מערכי ניטור איכות אוויר.

התייחסויות

יו"ר האיגוד, יעקב אדרי: "השקת המערכת היא שלב נוסף במהפכת המיחשוב שמוביל האיגוד ומבטאת גם את עקרון השקיפות ושיתוף הציבור. האיגוד פועל למניעת מפגעים סביבתיים בכל הרמות: התעשייה, הרשויות המקומיות, עסקים קטנים ובקרב התושבים. הטמעת המערכת המתקדמת היא צעד גדול לקידום נוסף של תחום איכות הסביבה ואיכות חיי התושבים".

קישור למערכת המעקב והדיווח אחר מפגעים סביבתיים של איגוד ערים שרון כרמל


ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר: