מעבדת החדשנות הסביבתית ESIL תשתף פעולה עם המכון הביולוגי
המעבדה שקמה לאחר זכייה בקול קורא ממשלתי, תפתח יחד עם המכון הביולוגי טכנולוגיות לאיתור מזהמים ותלווה סטארטאפים בתחום הקלינטק
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 16/12/2020

מעבדת החדשנות בתחומי הגנת הסביבה, ESIL, שהחלה את פעילותה לפני כחודשיים לאחר שזכתה בקול קורא מטעם המשרד להגנ"ס, מדווחת על צעדיה הראשונים, ובהם תמיכה בסטארטפים בתחומי הקיימות והסביבה, הסכם שיתוף פעולה עם המכון למחקר ביולוגי לפיתוח טכנולוגיות סביבתיות, ועוד.

מעבדת ESIL – Environment Sustainability Innovation Lab , תחת המנכ"ל אלי צימבליסטה, פועלת ממתחם בז"ן במפרץ חיפה בשטח ייעודי ממנו יפעלו גם הסטארט-אפים שיקודמו.


להגדלה לחץ כאן


כתבות רלוונטיות:

  1. סבב חמישי לתמיכה בטכנולוגיות קלינטק, 06.12.2020
  2. הוכרזה הזוכה שתקים מעבדת חדשנות, 16.12.2019
  3. 14 מיליון ₪ להקמת מעבדת חדשנות, 07.2.2019
  4. תמיכה ממשלתית בקלינטק: רחפני ניטור, טיפול בתמלחת, 7.01.2019
  5. הזדמנות ליזמי קלינטק: משרדי הממשלה מחכים לפתרונות, 04.06.2018

התמיכה של המעבדה בסטארט-אפים: סיוע כספי, ליווי וגישה לתשתיות

ESIL הודיעה כי היא מתכוונת ללוות מדי שנה בין 6-4 סטארט-אפים חדשים בתחומי הקיימות והסביבה, שיזכו למימון של עד 2 מיליון ₪ למיזם במהלך תקופה מצטברת של שנתיים.

הסטארט-אפים שהמעבדה תבחר ללוות יפעלו במתחם של המעבדה בתי הזיקוק במפרץ חיפה (מתחם בז"ן) ויזכו לחבילת תמיכה מקיפה שתכלול סיוע כספי של עד 2 מיליון ₪ למיזם, ליווי וייעוץ של מומחים טכנולוגים, חיבור לחברות מובילות ולשווקי היעד בישראל ובחו"ל, וכן גישה לתשתיות חיוניות לצורך ביצוע פיילוט לבחינת הטכנולוגיות בתנאי אמת במתקני חברות האם של המעבדה.

שיתוף פעולה עם המכון הביולוגי

כאמור, המעבדה חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם המכון למחקר ביולוגי, לטובת פיתוח טכנולוגיות סביבתיות ובפרט: איתור מוקדם של מזהמים באמצעות חיישנים שיישלטו מרחוק על גבי רשתות התקשורת, פתרונות לניטור זיהומים בריכוזים שונים וכן פיתוח משותף של טכנולוגיות סביבתיות בתחומי הביולוגיה והכימיה.

המכון למחקר ביולוגי בישראל, הידוע גם בשמו המקוצר 'המכון הביולוגי', הינו חברה ממשלתית, הפועלת בנס ציונה ועוסקת במחקר ופיתוח בתחומי הביולוגיה, הכימיה, הסביבה והאטמוספירה  לטובת חיזוק יכולותיה של מדינת ישראל.

הקמת המעבדה בזכות תמיכה ממשלתית של 14 מיליון ש"ח

הקמת מעבדת החדשנות ESIL היא תוצאה של שיתוף פעולה בין המשרד להגנ"ס, משרד הכלכלה ורשות החדשנות. 14 מיליון השקלים שמוקצים לפרויקט ניתנים לצורך הקמת התשתית הטכנולוגית של המעבדה, תפעולה השוטף, וכן מימון הוכחת ההיתכנות לחברות הזנק שייקלטו בה.

לפני כשנה, שותפות ESIL נבחרה להקים ולהפעיל את המעבדה למשך 3 שנים. אי אס איי אל טכנולוגיות (ESIL) היא שותפות בין חברת בינוביישן מקבוצת בז"ן, חברת EDF Renewables  וחברתJohnson Matthey-.

המעבדה שהקימה ESIL מצטרפת ל-5 מעבדות חדשנות נוספות, בתחומים אחרים, הפועלות במסגרת תכנית המעבדות של זירת הזנק ברשות החדשנות. זירת הזנק מסייעת ליזמים וחברות בתחילת דרכן משלב גיבוש הרעיון ועד חדירה ראשונית לשוק באמצעות מגוון של תכניות תמיכה, ובראשן תכנית החממות.


מעבדות לבדיקות איכות סביבה:

חברה איש קשר טלפון מייל
המדבקה הכימית דניאלה קורי 072-3281212 ctlab@infospot.co.il
בקטוכם רון שפרירי  054-9360426 Bacto@infospot.co.il
מעבדות מילודע &מיגל רותם סלמה 054-9360406 Mlab@infospot.co.i
KTE טכנולוגיות גיל כץ 072-3718652 kte@infospot.co.il
EnviroManager גיא פרנקל 072-3712245 envirom@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>