שינויים מבניים במשרד להגנ"ס ומינויים חדשים בתחום
תזוזת אגפים ומחלקות בתוך המשרד להגנת הסביבה. מנהל חדש לתחום פסולת ומיחזור ב'אדם טבע ודין'
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 19/3/2018

לאחרונה נודע לנו על מספר שינויים מבניים שנערכו במשרד להגנ"ס. אך קודם נסביר את המבנה הארגוני הקיים של המשרד להגנ"ס המחולק לאשכולות, כאשר בראש כל אשכול עומד סמנכ"ל. כל אשכול מחולק לאגפים בראשם עומד ראש אגף ובכל אגף  מספר מחלקות ובעלי תפקידים שונים.

תחום זיהום אוויר מתחבורה מקודם והופך לאגף

בשנתיים האחרונות המשרד להגנת הסביבה שם דגש מוגבר על הפחתת זיהום אוויר מתחבורה בעקבות זיהוי שחלק ניכר מהמזהמים במרכזי הערים מגיע מתחבורה. בהתאם יושמו בתקופה הזו פרויקטים רבים שהינם פורצי דרך בישראל, כדוגמת החלת אזור אוויר נקי בחיפה שמגביל כניסת רכבי דיזל מזוהמים, מימון מוניות ואוטובוסים עם הנעה חלופית ופרויקטים נוספים שחלקם יושמו וחלקם בתהליכי עבודה.

תחום זיהום אוויר מתחבורה היה עד לאחרונה חלק מאגף איכות אוויר ושינוי אקלים. אך כעת, בהתאם לחשיבות הגדלה שהמשרד להגנ"ס מקנה לנושא הוא זוכה למעמד של אגף בפני עצמו, תחת אשכול תעשיות שבראשו עומדת הסמנכ"לית הוותיקה שולי נזר. בראש אגף התחבורה עומד אמיר זלצברג.

אגף למניעת רעש וקרינה עובר אשכול

כחלק מהשינוי המבני, האגף למניעת רעש וקרינה בראשותו של פרופ' סטיליאן גלברג עבר מאשכול תעשיות המנוהל ע"י הסמנכ"לית שולי נזר לאשכול תכנון ומדיניות המנוהל על ידי הסמנכ"לית גלית כהן.

האגף, שעוסק בצמצום חשיפת הציבור והסביבה לרעש, לסיכוני קרינה מייננת, שמקורה בחומרים רדיואקטיביים טבעיים ומלאכותיים, מתקני רנטגן תעשייתיים, מחקריים וביטחוניים, מאיצים ולסיכוני קרינה בלתי מייננת.

עמיעד לפידות מצטרף ל'אדם טבע ודין'

עמיעד לפידות, מהדמויות הבולטות בענף הפסולת, מצטרף לעמותת אדם טבע ודין כמנהל תחום הפסולת והמיחזור בארגון. לפידות היה מהראשונים להטמיע את חשיבות הפרדת הפסולת וב-15 השנים האחרונות ליווה כ-20 רשויות וכ-200 אלף משקי בית להפרדת הפסולת במקור. פעילותו בישוב כרם מהר"ל, ובהמשך בישובים סמוכים היתה מהגורמים המרכזיים לגיבוש מדיניות להפרדת הפסולת במקור בישראל. על פעילותו העניפה ותרומתו לסביבה ולקהילה, זכה לפידות באות הגלובוס הירוק ב-2010 ופרס השר להגנת הסביבה ב-2011, לצד הוקרות וציונים לשבח מקומיים וגלובאליים.

עמיד לפידות מסר: "הצטרפותי לאדם טבע ודין כארגון סביבתי מוביל בישראל יאפשר לנו לקדם את ההשפעה על משק הפסולת ברמה הארצית ולהוביל לחשיבה יצירתית שתפתח את העשיה הרחבה בתחום."

עו"ד עמית ברכה מנכ"ל אדם טבע ודין מסר: "אנחנו שמחים על הצטרפותו של עמיעד לפידות לארגון. לפידות מביא עמו ניסיון וידע רב, שבאים לידי ביטוי בשורה של הישגים והכרות עמוקה עם המגזרים השונים במשק הפסולת. אלה עולים בקנה אחד עם היעדים האסטרטגיים של הארגון בתחום הפסולת והמיחזור, הכוללים את רתימת השוק הפרטי, הרגולטור, התעשיה והציבור לקידום יעדים שאפתניים לצמצום הפסולת בישראל."

------------

כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. מינויים וחילופי תפקידים בתחום איכות הסביבה, 28.12.2017
  2. מינויים וחילופי תפקידים בתחום איכות הסביבה, 26.09.2017
  3. חילופי תפקידים ומינויים בתחום איכות הסביבה, 29.08.2017
  4. חילופי תפקידים במשרד להגנת הסביבה, 17.04.2016
  5. ראש אגף במשרד להגנת הסביבה מסיימת את תפקידה, 6.04.2016
  6. 3 חילופי בכירים במשרד להגנת הסביבה, 30.03.2016
  7. דוברת חדשה במשרד להגנת הסביבה, 30.03.2016
  8. מנכ"לים חדשים בארגונים הסביבתיים, 24.01.2016