ביה"ד לעבודה: על החברה לשירותי איכות הסביבה והעובדים למצוא פתרון לשביתה
בינתיים השביתה בחברה לשירותי איכות הסביבה נמשכת
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 28/5/2018

בית הדין לעבודה בבאר שבע שדן ביום חמישי האחרון בבקשת החברה לשירותי איכות הסביבה להורות לעובדיה לפתוח את שערי המפעל לקליטת פסולת מסוכנת, החליט שלא לנקוט בשום פעולה בינתיים ולהמשיך את הדיון יום (ב'). כך ששערי המפעל נותרו סגורים מאז יום רביעי האחרון בו החלה השביתה. אמש (ראשון) הגישה החברה ערעור לבית הדין הארצי לעבודה על ההחלטה כי העובדים יכולים להשאיר את שערי החברה סגורים לפחות עד יום שני.

הנהלת החברה טוענת כי סגירת שערי המפעל ואי קליטת הפסולת המסוכנת גורמת לנזק לא רק לחברה אלא גם למפעלים ותחנות מעבר שהפסולת המסוכנת מצטברת אצלם באופן פתאומי ולא מתוכנן. על כן הנהלת החברה טוענת כי מדובר בצעד לא מידתי.

מנגד, העובדים וההסתדרות טוענים כי למרות ששערי המפעל סגורים, יש וועדת חריגים שתאפשר כניסת מכליות ומשאיות הנושאות פסולת מסוכנת מלקוחות בעלי חשיבות כך שלא ייגרם נזק סביבתי אצל הלקוחות. הנהלת החברה טוענת כי בפועל לא ניתנים אישורים והתעשייה סובלת.

לטענת העובדים, הסיבה להשבתת המפעל נובעת מכך שאין התקדמות במו"מ על ההסכם הקיבוצי החדש ומכך שהנהלת החברה החליטה לפגוע בהתאגדות העובדים ובכוחם הארגוני ולחלק מענק בגין רווחיה ב-2017 רק לעובדים שאינם מאוגדים.

בהחלטתו הזמנית קבע ביה"ד לעבודה, כי בסכסוך עבודה קיבוצי על הצדדים למצוא פתרון כדי שמחד לא יגרמו נזקים לחברה, לסביבה וללקוחותיה (התעשייה), ומאידך תישמר זכותם של העובדים לנקוט בהליכים ארגוניים. כאמור, דיון נוסף בנושא יתקיים ביום שני בצהריים בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע.

------

כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. החברה לשירותי איכות הסביבה לביהמ"ש: הורה לעובדים לפתוח את שערי המפעל, 24.05.2018
  2. הסתיימה השביתה בחברה לשירותי איכות הסביבה, 8.03.2018
  3. שביתה בחברה לשירותי איכות הסביבה, 07.03.2018
  4. מחלוקת על הסרת חובת הקליטה, 12.02.2018
  5. מידע נוסף על פסולת מסוכנת | infospot

------------

חברות לטיפול בפסולת מסוכנת: