גיוס של מנכ"ל, יו"ר שמתפטר ונשיא חדש
חברת נצר השרון מגייסת מנכ"ל. יו"ר איגוד ערים מפרץ חיפה פורש ופרופ' אורי שמיר מונה לנשיא ועידת קלינטק 2018
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 03/6/2018

מה חדש בתחום? החברה הממשלתית 'נצר השרון', האחראית על שיקום הקרקעות המזוהמות של 'תעש' פרסמה מכרז לגיוס מנכ"ל. יו"ר איגוד ערים מפרץ חיפה, עו"ד רשף חן, פורש מתפקידו ופרופ' אורי שמיר מונה לנשיא ועידת קלינטק 2018.

נצר השרון מגייסת מנכ"ל

חברת נצר השרון, הינה חברה ממשלתית העוסקת בתחומי שיקום וטיהור קרקעות, איכות הסביבה, וכן הפעילות השיורית שנותרה בחברת תעש במסגרת הליך ההפרטה, ומתכננת להרחיב את תחומי פעילותה לייזום וניהול פרויקטים בתחומי תשתיות, בינוי, נדל"ן, וכן יצירת שיתופי פעולה עסקיים וגיוס כספים עבור פעילות החברה.

אחד הפרויקטים בהם 'נצר השרון' כבר מצויה בפעילות מתקדמת הוא מתחם תעש רמת השרון המשתרע על כ-6,000 דונם באחד מאזורי הביקוש הגבוהים לבנייה למגורים. למרות שהאתר עדיין פעיל, במרבית השטחים בוצעו סקרים היסטוריים ובקרוב יתחילו בחקר קרקע במקביל לטיפול מקדים שדרש המשרד להגנ"ס בשטח של כ-500 דונם המיועדים לפינוי בשלב הראשון.

החברה פרסמה לאחרונה מודעה לגיוס מנכ"ל. המנכ"ל בפועל של חברת נצר השרון הוא רו"ח רון אורן, המכהן בתפקיד כ–3 שנים, מיום הקמת החברה והוא ככל הנראה מתעתד להגיש גם את מועמדתו במכרז המדובר.

יו"ר איגוד ערים מפרץ חיפה פורש

יו"ר איגוד ערים מפרץ חיפה, עו"ד רשף חן, הודיע על פרישתו מהתפקיד, רק שנה וחצי לאחר מינויו, בשל התרחבות עסקיו הפרטיים. בעבר שימש חן כיועץ המשפטי של עיריית חיפה, ח"כ וחבר מועצת העיר חיפה, וכעת הוא שותף במשרד עוה"ד אליאס, בן אריה & חן העוסק בייצוג רשויות מקומיות.

איגוד ערים מפרץ חיפה נמצא בלב סוגיית הקמת מועצה תעשייתית לבז"ן הנמצאת בימים אלה לקראת הכרעה בוועדה של משרד הפנים העוסקת בכך בשנה החולפת. עו"ד רשף חן התבטא בעבר נגד הקמת המועצה, העלולה לגרוע מתחומי האחריות של האיגוד בכל הנוגע לפיקוח סביבתי על אחד ממושאי הפיקוח העיקריים במפרץ חיפה – מתחם בז"ן.

לאחרונה דיווחנו על כך שאיגוד ערים חיפה הוא הראשון בישראל להקים יחידת אכיפה סביבתית.

נשיא ועידת קלינטק 2018

פרופ' אורי שמיר מונה לנשיא ועידת קלינטק 2018 - התערוכה הבינלאומית לטכנולוגיות מים, אנרגיה מתחדשת, מיחזור, בניה ירוקה ואיכות סביבה, שתתקיים ב- 26-27 ביוני בגני התערוכה תל אביב.

בתערוכת "קלינטק 2018", מסביר שמיר, יינתן דגש לתרומתן של הטכנולוגיות למודל של שימוש יעיל ורציונלי באנרגיות מתחדשות ובמים בכל המגזרים, מהביתי ועד לחקלאות ולתעשייה. "ישראל היא אוצר בלום של פיתוח טכנולוגיות, והן מנוצלות באופן המוצלח ביותר לשימוש מושכל, יעיל ורציונלי במשאבי הטבע שלנו".

פרופ' שמיר, שעשה את הדוקטורט במחלקת הידרודינמיקה ומשאבי מים ב- MIT,  משמש משנת 1967 כמרצה בכיר בפקולטה להנדסה אזרחית בטכניון. משנת 2004 מכהן כפרופ' אמריטוס בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון. תחום התמחותו של פרופ' שמיר הוא תכנון ותפעול של מערכות משאבי מים, תוך שימוש במתודולוגיות של מודלים, סימולציה ואופטימיזציה.

בין התפקידים בהם כיהן פרופ' שמיר: נשיא האיגוד הישראלי למשאבי מים, חבר האגודה הבינלאומית למדעי ההידרולוגיה, סגן נשיא ונשיא האיגוד הבינלאומי לגיאודזיה וגיאופיזיקה וחבר הוועד המנהל של המועצה הבינלאומית למדע.כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. ראיון עם מייסד ועידת קלינטק | חיים אלוש, 16.02.2017
  2. הממשלה מכניסה את היד לכיס כדי להזניק את ענף הקלינטק המקומי, 28.05.2018
  3. 'נצר השרון': החברה הממשלתית שתטפל באלפי דונם של קרקעות מזוהמות של תעש, 07.09.2017
  4. האם תקום מועצה תעשייתית במתחם בז"ן? 08.05.2018

ספקים לטיפול בזיהום קרקע:

חברה איש קשר טלפון מייל
LDD ד"ר רפי מנדלבאום 072-3712254 Ldd@infospot.co.il
WINDEX צח כהן 054-9360419 windex@infospot.co.il
קומפוסטאור ליאת גרוס 072-3719906 compost@infospot.co.il
איזיטופ טל אביטוב 072-3712248 easytop@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>