37 רשויות יקבלו מענק להתייעלות אנרגטית ב-77 מיליון ₪
זאת במסגרת המהפכה הסביבתית שמובילים קק"ל והמשרד להגנת הסביבה - "קק"ל לנשום". מי הרשויות שנבחרו לפרויקט?
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 30/3/2017

במסגרת הפרויקטים הסביבתיים המשותפים שמובילים קק"ל והמשרד להגנת הסביבה - שנועדו להפחית זיהומים וסיכונים סביבתיים ולשפר את איכות האוויר ואיכות החיים בישראל, בהיקף כולל של 390 מיליון ₪, יתבצעו גם פרויקטים של התייעלות אנרגטית והפחתת פליטת גזי חממה ב-37 רשויות בפריפריה שזכו במכרז תואם שפורסם לפני מספר חודשים.

איזה סוגי פרויקטים קיבלו מענק?

​37 רשויות מקומיות, איגודי ערים ואשכולות שנבחרו יקבלו מענקים לפרויקטים של התייעלות אנרגטית וחיסכון במשאבים משני סוגים:

  1. התקנת פאנלים סולאריים לייצור חשמל על מבנים, כמו מבני עירייה ובתי ספר.
  2. התקנת מערכות מיזוג אוויר ומערכות תאורה חסכוניות, שיותקנו ברחובות וגם בתוך המבנים.

המשרד להגנ"ס מציין כי כתוצאה מהחיסכון בהוצאות על חשמל, תגבר איתנותן הפיננסית של הרשויות המקומיות, זאת בנוסף להפחתת זיהום האוויר ופליטות גזי חממה.

הרשויות שנבחרו לפרויקט

בין הרשויות שזכו במענק: אופקים, איגוד ערים שומרון, אילת, אשכול נגב מערבי, באר שבע, דימונה, ירוחם, ירכא, כרמיאל, מועצה אזורית אשכול, מועצה אזורית גליל עליון, מועצה אזורית מגידו, מועצה אזורית עמק יזרעאל, מועצה אזורית מרחבים, מועצה אזורית שומרון, מטה בנימין, מעלה יוסף, מעלות תרשיחא, נווה מדבר, נצרת עילית, נתיבות, עראבה, עכו, עפולה, ערד, צפת, רהט, שדרות, ושפרעם.

התייחסויות

יו״ר קק״ל, דני עטר: "הקרן הקיימת לישראל היא הגוף הירוק הגדול והמוביל במדינה. לצד מחויבותנו לקידום מדיניות חברתית – ערכית ברחבי ישראל, וטיפוח המרחב הירוק, אנו רואים חשיבות גדולה בשיפור מרקם ואיכות החיים של התושבים בישראל. פרויקט שיקום השכונות והתייעלות אנרגטית, הם חלק מהמחויבות שלנו לצמצם את הפערים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית במדינת ישראל והפיכתה לשוות תנאים וזכויות לישובים במרכז הארץ. אני בטוח שפרויקטים אלו יסייעו לרשויות המקומיות לחסוך בעלויות ויאפשרו להם להקצות משאבים לטובת קידום החינוך והרווחה, זאת לצד שיפור איכות הסביבה והאוויר של התושבים".

סגן השר להגנ"ס, ירון מזוז: "אני שמח ומברך על כך שהמשרד להגנת הסביבה וקרן קיימת לישראל מובילים יחד מהפכה סביבתית בהיקף של 390 מיליון שקל. התוכניות החשובות כוללות הפחתה בזיהום האוויר מתחבורה, אחת המטרות העיקריות של המשרד. אני מברך את כל העוסקים במלאכה לשיפור איכות החיים של כולנו".

------------

קישורים רלוונטיים:

  1. המדינה מציעה 75 מיליון ₪ מענקים להתייעלות אנרגטית, 1.1.2017
  2. התחייבות או הזדמנות? ישראל אישררה את הסכם פריז, 15.11.2016
  3. מענק להתייעלות אנרגטית ברשויות מקומיות בדרום , 3.11.2016
  4. מידע נוסף על שינוי אקלים | infospot