פשיטה משטרתית והחרמת ציוד בשווי 2 מיליון ₪ בגין טיפול פיראטי בפסולת
במבצע אכיפה של המשטרה הירוקה במועצות כאבול וג'דיידה מכר בצפון נתפסו כלים הנדסיים כבדים ונפתחה חקירה פלילית
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 20/9/2018

המשרד להגנת הסביבה מדווח, כי בתחילת השבוע התבצעה פעילות אכיפה ברשויות המקומיות כאבול וג'דיידה-מכר שבצפון, בנוגע להטמנה והשלכה של פסולת ביתית באופן לא חוקי. לדברי המשרד, הראיות שנאספו מצביעות על מעורבות לכאורה של חברת "קוברה" בהטמנה והשלכה פיראטית של פסולת ביתית, כאשר חלק מהפסולת נשרף בשטח הפתוח. המשרד מוסיף, כי נפתחה חקירה פלילית של כל המעורבים בפרשה.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. לראשונה: תביעה ייצוגית נגד עירייה בגין אי שמירה על הניקיון, 3.09.2018
  2. הצעת החוק לאיסור הבערת פסולת אושרה בכנסת, 22.07.2018
  3. חוק פסולת בניין יועלה להצבעה בכנסת באוקטובר, 10.07.2018
  4. גיא סמט: "התפקיד של השלטון המקומי לתת שירותי מיחזור", 27.03.2018
  5. מידע נוסף על פסולת עירונית ביתית | infospot

נתפסו כלים הנדסיים כבדים ונפתחה חקירה פלילית

המשרד להגנ"ס מוסיף, כי צוותי הפעולה, בהובלת המשטרה הירוקה והמשטרה, פשטו במקביל על מספר מוקדים ביניהם המועצה המקומית ג'דיידה מכר, המועצה המקומית כאבול, המשרדים והמחסנים של חברת "קוברה". לדברי המשרד, נתפסו מסמכים וחוזי התקשרויות רבים. כמו כן, נתפסו כלים הנדסיים (באגר ושופל) בשווי של כ-1.5- 2 מיליון ₪. זאת, בנוסף לשתי משאיות שמאופסנות כבר מספר חודשים במחסן ייעודי של המשטרה הירוקה בשווי של כ-700 אלף ₪.

בכוונת המשטרה הירוקה, מוסיף המשרד, להשלים את החקירות נגד כל המעורבים בביצוע העבירות שפגעו בסביבה ובאיכות החיים של התושבים.

התייחסויות

עמותת אזרחים למען הסביבה מסרה בתגובה: "אנחנו שמחים לראות שיש תוצאות ללחץ המסיבי שהפעלנו בשנה האחרונה עם הפעילים והתושבים על הרשויות. נושא ההתקשרויות עם קבלנים לאיסוף פסולת הפך לאחד הנושאים הבעייתיים ביותר בהרבה רשויות מקומיות ומקור למעילות כספיות, גזל כספי ציבור ומפגעי פסולת חמורים. ההתקשרויות האלה לא היו מפוקחים בשום רמה עד היום והציבור בעצם נפגע פעמיים, גם מהמעילות הכספיות בכספי המיסים שלו, וגם מהנזק הסביבתי והבריאותי שנגרם בהעדר פינוי פסולת כדין על ידי הקבלנים הבעייתיים".


חברות לטיפול בפסולת עירונית

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה מאיה כהן 072-3712247 Negev@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>