אישור מנהל רוחבי לטיפול בפסולת מסוכנת ניתן לעלה שירותי אקולוגיה
חברת "עלה שירותי אקולוגיה" קיבלה אישור מנהל רוחבי לטיפול בפסולת מסוכנת. עם קבלת האישור ניתן לשלוח אליה פסולת אריזות שהכילו חומרים מסוכנים ללא צורך באישור המשרד להגנ"ס עבור כל משלוח בנפרד
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 18/10/2015

המשרד להגנת הסביבה החליט לאחרונה להעניק אישורי מנהל רוחביים לטיפול בפסולת מסוכנת לגופים נוספים מלבד לחברה לשירותי איכות הסביבה ברמת חובב, לה אישור מנהל רוחבי המעוגן בחקיקה. ההחלטה התקבלה כחלק מרפורמה רחבה יותר שמבצע המשרד במדיניות פסולת מסוכנת, ומטרתה לעודד יישום של טיפולים סביבתיים יותר לפסולת מסוכנת, כגון מיחזור, העדיפים על השריפה או ההטמנה המבוצעות ברמת חובב במסגרת החברה לשירותי איכות הסביבה ואקוסול.

כעת, חברת "עלה שירותי אקולוגיה", מצטרפת ל- "אקכום", "נשר" ו-"אקואויל" שקיבלו גם הם לאחרונה אישור מנהל רוחבי לטיפול בפסולת מסוכנת.

האישור הרוחבי שניתן לחברת "עלה שירותי אקולוגיה" מאפשר לשלוח אליה אריזות המכילות שיירי חומרים מסוכנים או שזוהמו על ידי חומרים מסוכנים ללא צורך באישור המשרד להגנ"ס עבור כל משלוח פסולת מסוכנת בנפרד.

המשרד מתנה את האישור הרוחבי בתנאים מסוימים. למשל, שיצרן הפסולת ישמור את החשבוניות המעידות על קבלת הפסולת ואת הסכמת החברה לטפל בה, שמובילי הפסולת יהיו בעלי היתר רעלים ועוד.

פתרונות חדשים לטיפול בפסולת מסוכנת

לאחרונה דיווחנו על 2 מתקני טיפול חדשים לפסולת מסוכנת שחברת שרותי אקולוגיה עתידה להשיק בקרוב:

  1. טיפול בפסולת מסוכנת של תעשיית הדפוס: עד היום, שפכים תעשייתיים הכוללים פסולת צבעי בתי דפוס היו נשלחים להטמנה או שריפה ברמת חובב. כעת, חברת שרותי אקולוגיה מציעים לייצא את הפסולת המסוכנת הנ"ל למתקן טיפול חדשני וייחודי המאפשר מיחזור של צבעי הדפוס במקום הטמנתם או שריפתם. בחברה מציינים כי פתרון זה זול בכ - 50% מעלויות הטיפול כיום בישראל וגם סביבתי יותר היות ומיחזור עדיף על הטמנה או שריפה.
  2. שימוש חוזר בפסולת מסוכנת מחדרים נקיים בתעשיית ההיי טק (מטליות):בחדרים הנקיים בתעשיית ההייטק יש שימוש במטליות מיוחדות שלאחר השימוש בהן מכילות מזהמים ההופכים אותן לפסולת מסוכנת. עד היום מטליות אלה נשלחו לשריפה במתקן אקוסול ברמת חובב. בחודש נובמבר הקרוב, חברת שרותי אקולוגיה תתחיל להפעיל מתקן חדש בישראל, המשלב 2 טכנולוגיות, אחת בריטית והשנייה ספרדית, שתאפשר לנקות את המטליות הנ"ל ולעשות בהן שימוש חוזר (REUSE) – ובמחיר תחרותי.
    המכונה החדשה, לה קיבולת טיפול ב 80 טון בחודש, תוכל לטפל גם בביגבגים מזוהמים, לגזור אותם לחתיכות, לנקותם ולהכינם כחומר גלם לשימוש חוזר.

------

קישורים רלוונטיים:

  1. אישור מנהל רוחבי של "עלה שירותי אקולוגיה" [pdf]
  2. אישור מנהל רוחבי  לאקואויל, 10.05.2015
  3. רשימת מתקנים עם אישור מנהל רוחבי לטיפול בפסולת מסוכנת | infospot
  4. פסולת מסוכנת | infospot

חברות לטיפול בפסולת מסוכנת:

תגיות: פסולת מסוכנת , אישור מנהל רוחבי , עלה שירותי אקולוגיה , פסולת אריזות ,