הוכרזו הזוכים בפרס הגלובוס הירוק 2016
ביום שלישי הקרוב יחולקו פרסי הגלובוס הירוק למי שבלט בפעילותו למען הסביבה בשנה האחרונה. מי הזוכים השנה? ומי "זכה" בפרס הגלובוס השחור?
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 05/6/2016

פרסי הגלובוס הירוק יוענקו ביום שלישי הקרוב במסגרת יום איכות הסביבה בכנסת בפעם ה-13 ברציפות. טקס הגלובוס הירוק, אשר מובל על ידי ארגון הגג "חיים וסביבה", נחשב לאירוע השנתי המרכזי של ארגוני הסביבה.

בטקס יוענקו אותות הוקרה ב- 8 קטגוריות של מצוינות בפעילות למען הסביבה, וגלובוס אחד שחור, לגורם שפגע בסביבה. במהלך היום יערכו אירועים רבים בכנסת ובסביבתה. האירועים והאותות מתמקדים השנה בהתמודדות עם משבר האקלים, בעקבות ועידת האקלים בפריז בה התוו קווי פעולה להתמודדות עם המשבר.

הזוכים בגלובוס הירוק

הזוכים באותות "הגלובוס הירוק" לשנת 2015 הם:

אות "הגלובוס הירוק" להישג הסביבתי של השנה ניתן לחברי מטה מאבק הגז –  קואליציה של ארגונים ופעילים חברתיים שהוקם בשנת 2012 ופועל לשמירה על זכויות הציבור בגז כמשאב לאומי.

אות "הגלובוס הירוק" לקיימות עירונית ("ירוק בעיר") מוענק לפורום ה-15 - פורום הערים העצמאיות, בראשותו של ראש עיריית ת"א-יפו רון חולדאי ובניהולו של עו"ד איתן אטיה.

אות "הגלובוס הירוק" לאקטיביזם ירוק מוענק השנה לשני מאבקים מרכזיים: המאבק על שימור הרי ירושלים והמאבק על איכות האוויר והחיים במפרץ חיפה.

אות "הגלובוס הירוק" לאישיות ציבורית מוענק למיטל להבי, פעילה סביבתית וחברתית על עבודתה לקידום התחבורה הירוקה.

אות "הגלובוס הירוק" לתחום האנרגיה מוענק ליוסף אברמוביץ על הישגיו בתחום האנרגיה המתחדשת. אברמוביץ השתתף  במשלחת ישראל לוועידת האקלים בפריס והוכרז על ידי CNN  כ"אחד מששת החלוצים הירוקים המשמעותיים בעולם", בישראל זכה בשלל פרסים והכרות על היותו יזם חברתי מוביל.

אות "הגלובוס הירוק" למגזר העסקי ניתן לחברת Greeneye שהובילה יחד עם המשרד להגנת הסביבה את פרסום דירוג ההשפעה הסביבתית של חברות מסחריות בארץ והייתה מהחלוצות שהניעו חברות מסחריות לדיווח ל-CDP.

אות "הגלובוס הירוק" למתנדב סביבתי ניתן לדנית קליין-גואטה, וחסן ג'יוסי, הפועלים מול בכירים במשרדי הממשלה, מדווחים על בסיס קבוע למשטרה ולמכבי אש ולצד מאבק אינטנסיבי מול הרשויות ברמות השונות הם מקדמים גם יוזמות חינוך ומעורבות קהילתית, בדרך המעודדת יחסי שכנות טובים בין המגזרים.

אות "הגלובוס הירוק" על מפעל חיים מוענק לפרופסור דני רבינוביץ, ראש בית ספר פורטר ללימודי הסביבה, באוניברסיטת תל אביב. רבינוביץ, פרופסור לאנתרופולוגיה, מכהן מאז אוקטובר 2013 כראש בית הספר ללימודי הסביבה ע"ש פורטר.

"הזוכה" בגלובוס השחור

אות "הגלובוס השחור", ציון לגנאי המוענק לגורם התורם לפגיעה בסביבה, בריאות הציבור או באינטרס הציבורי והסביבתי הכללי, מוענק השנה למשרד התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים בארגון חיים וסביבה מסבירים כי אות הגלובוס השחור הוענק למשרד האנרגיה "בגין כישלונו המתמשך בניהול משק האנרגיה, ובפרט בשל ההתכחשות המתמשכת לבעיות הסביבתיות והבריאותיות שהשימוש בפחם לייצור חשמל גורם. משרד האנרגיה ממשיך לדבוק בגישה מיושנת שאינה מבחינה בהשלכות החברתיות, בריאותיות וסביבתיות של דפוס ההתנהלות הקיים". 

--------

קישורים רלוונטיים

  1. נפתחה ההרשמה לתחרות הגלובוס הירוק 2016,  17.04.2016
  2. זוכי הגלובוס הירוק 2015, 21.06.2015