הזדמנות לייצוא טכנולוגיה ישראלית? החמרת חקיקה נגד זיהום אוויר בסין בעקבות סרט תעודה
סרט תעודה סיני שפורסם ב 28.02 זכה ל- 200 מיליון צפיות בסין בתוך ימים ספורים והעלה את המודעות בקרב התושבים לאיכות האוויר. כעת צפוייה הועידה השנתית של הקונגרס הלאומי הסיני להוביל לראשונה מדיניות שתתמודד עם זיהום האוויר. המניות של חברות איכות סביבה סיניות זינקו
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 09/3/2015

הסרט התיעודי של העיתונאית הסינית צ'אי ג'ינג, הנקרא "מתחת לכיפה" [Under The Dome], מציג תמונת מציאות מקיפה אודות זיהום האוויר החמור בסין, וצפוי להשפיע על החלטות הועידה השנתית של הקונגרס הלאומי הסיני בנוגע למדיניות הסביבתית שלו לשנה הקרובה. הסרט זכה ליותר מ- 200 מיליון צפיות באתרים סיניים תוך יומיים והעלה את הנושא הסביבתי על סדר היום, לפני שצונזר באתרים הסיניים על ידי הממשל.

הסרט "Under The Dome" עם כתוביות באנגלית

בסרט מופיעים בין היתר קטעים בהם רופאים מסירים בלוטות לימפה שחורות מזיהום אוויר ממטופל עם סרטן ריאות (לא מעישון) ואנשי ממשל וגורמים רשמיים שמדברים בכנות וחושפים את האמת הנוקבת על התנהלות התעשייה בסין. ג'ינג עצמה מספרת בסרט כי החלה לחשוש מזיהום האוויר אחרי שבתה התינוקת נזקקה לניתוח להסרת גידול שפיר זמן קצר אחרי שנולדה.

לדברי אופיר גור, הנספח המסחרי של ישראל בבייג'ינג, הסרט הוא "ביטוי לדגש המרכזי שתופסים כאן נושאי איכות הסביבה יותר ויותר. תושבי סין מתחילים להיות מודעים למחיר הכבד בבריאות ובחיי אדם שהם משלמים על חוסר הדגש שניתן לנושא זה בעבר". הוא הוסיף כי "הממשל כבר הצהיר בגלוי שהנושאים הללו הולכים להיות מרכזיים בכל הקשור למדיניותו העתידית וההערכה היא כי כספים רבים הולכים להיות מושקעים בנושא זה בקרוב".

על רקע הצפי להחמרה בחוקי אוויר חדשים בעקבות הצלחת הסרט, המניות של חברות סיניות הפועלות בתחום זיהום האוויר זינקו. ההתעוררות הסינית הנוכחית בתחום הסביבתי צפוייה אף לספק הזדמנות כלכלית ליזמים ישראלים, ולקדם ייצוא של טכנולוגיות ישראליות. השנה ככל הנראה תתקיים משלחת של לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה לסין בתחום האנרגיה הירוקה ותסייע לקדם שת"פים בינלאומיים. בנוסף, לדברי גור, יצואנים ישראלים המעוניינים למצוא בסין שותפים עסקיים, מפיצים ועוד, מוזמנים לפנות לנספחות הרלוונטית עבורם ולקבל סיוע. מידע על כך ניתן למצוא באתר האינטרנט של מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה.

---

מסמכים רלוונטיים:

  1. קישור לסרט המלא  "מתחת לכיפה" [כתוביות באנגלית]
  2. עמוד ראשי - זיהום אוויר

--------

ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר:

חברה איש קשר טלפון מייל
EnviroManager גיא פרנקל 072-3712245 envirom@infospot.co.il
איירלאב אודי רועה 054-9360352 airlab@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>

 

תגיות: זיהום אוויר בסין , חקיקה נגד זיהום אוויר , מתחת לכיפה , ייצוא טכנולוגיה ישראלית ,