תאגיד אקומיוניטי מחזיר ליבואנים 770 אלף ₪
במלאת שנה ראשונה ליישום חוק פסולת אלקטרונית, תאגיד המיחזור המוכר, אקומיוניטי, משיב ליבואנים שהתקשרו עימו 10% מדמי הטיפול ששילמו בשנת 2014
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 01/6/2015

תאגיד אקומיוניטי, אחד מבין שני הגופים המוכרים על ידי המשרד להגנת הסביבה ליישום חוק הפסולת האלקטרונית, החליט להשיב ליבואנים שהתקשרו עימו במהלך שנת 2014, שנת החוק הראשונה, 770 אלף ש"ח, המהווים כ-10% מדמי הטיפול ששילמו היבואנים.

על פי חוק פסולת אלקטרונית, יבואני ויצרני פסולת אלקטרונית מחוייבים להתקשר עם תאגיד מיחזור המוכר על ידי המשרד להגנת הסביבה, לשלם לו דמי טיפול הנקבעים בהתאם לכמות הייבוא או הייצור, ובכך למממן את עלויות הטיפול בפסולת אלקטרונית והקמת תשתיות לאיסוף ולמיחזור הפסולת.

את השנה הראשונה ליישום החוק סיים תאגיד אקומיוניטי עם רווחים, והחליט להחזירם למממנים במקום לחלקם לבעלי המניות שלו. כבר בתחילת פעילותו הצהיר התאגיד כי לא יחלק רווחים לבעלי המניות וכי דמי הטיפול יועברו לקידום מיחזור פסולת בלבד.

לדברי מנכ"ל אקומיוניטי, צחי עין גל, מטרת אקומיוניטי היא להפוך את הפסולת האלקטרונית מנטל אקולוגי לנכס חברתי, לא לרווחים. "דמי הטיפול משמשים לקידום המיחזור בלבד, ועל כן אם נותרים רווחים בסוף השנה הם מוחזרים ללקוחותינו היבואנים המממנים את פעילותה של אקומיוניטי ובאופן זה אנו מוזילים עבורם את מחיר המיחזור".

------

קישורים רלוונטיים:

  1. שנה ראשונה לחוק פסולת אלקטרונית - מה האתגרים להמשך? 19.4.2015
  2. פסולת אלקטרונית | infospot

 


גופים לייעוץ ויישום חוק פסולת אלקטרונית:

חברה איש קשר טלפון מייל
אקומיוניטי
(גוף יישום מוכר)
צחי עין גל 072-3712251 ecommun@infospot.co.il
מאי אמנון שחרור 077-5001090 mai@infospot.co.il
ערנות
(מלווה ביישום החוק)
ערן בושארי 072-3713040 eranut@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>>
תגיות: תאגיד אקומיוניטי , צחי עין גל , טיפול בפסולת אלקטרונית ,