142 ביקורות פתע של המשרד להגנת הסביבה בתחנות דלק
במבצע אכיפה ארצי של המשרד להגנת הסביבה לפיקוח ואכיפת התקנה של מערכות מישוב אדים בתחנות דלק, בוצעה בדיקת פתע של 142 תחנות דלק. ב-16 מהתחנות שנבדקו נמצאו ליקויים חמורים, וייפתחו כנגדם הליכי אכיפה
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 18/7/2016

המשרד להגנת הסביבה ממשיך לבצע מבצעי אכיפה סביבתית, והפעם מבצע אכיפה ארצי לפיקוח ואכיפת התקנה של מערכות מישוב אדים בתחנות דלק. זהו המבצע הארצי החמישי (!) שמובילה המשטרה הירוקה מאז תחילת השנה, במסגרת תוכנית המבצעים השנתית של המשרד.

מבצע אכיפה לאכיפת התקנה של מערכות מישוב אדים בתחנות דלק

כ-100 אנשי מקצוע, פקחים ואנשי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה יצאו בשבוע שעבר (יום ג' 12.07.2016) למבצע ארצי לפיקוח ואכיפת התקנה של מערכות מישוב האדים Stage II בתחנות דלק.

לדברי המשרד להגנ"ס, במסגרת המבצע נערכו ביקורות פתע ב-142 תחנות דלק בכל רחבי הארץ ומכל החברות, בדגש על תחנות המרוחקות עד 80 מטר משימושי קרקע רגישים, אשר להן פוטנציאל גבוה לפגיעה בסביבה ובבריאות הסובבים.

ליקויים בתחנות והליכי אכיפה

נגד 16 תחנות ייפתחו הליכי אכיפה בעקבות ליקויים חמורים המהווים עבירות על חוק רישוי עסקים וחוק אוויר נקי.

על פי המשרד להגנ"ס, בין הליקויים שאותרו נמצא, כי בחלק מהתחנות לא הותקנו או הופעלו מערכות מישוב אדים, ובחלקן היו תקלות במערכות שנמשכו חודשים רבים. נגד החברות המעורבות יינקטו הליכי אכיפה לרבות דרישות מנהליות, פתיחה בחקירה פלילית או הטלת עיצום כספי מתוקף חוק אוויר נקי.

פליטות אדי דלק מתחנות תדלוק

במשרד להגנ"ס מסבירים כי תחנות דלק מהוות מקור משמעותי לפליטת אדי דלק לאוויר וגורמות לכ-20% מפליטות הבנזן בישראל נכון לשנת 2015. אדי הדלק מכילים חומרים רעילים המהווים סכנה בריאותית לשוהים בתחנות הדלק ובסמוך לה. באמצעות התקנה והפעלה של מערכות מישוב האדים Stage II, ניתן לצמצם את פליטות האדים בכ-85%. המערכת יונקת את אדי הדלק ומשיבה אותם למכל הבנזין. לדברי המשרד, לאור יעילותן של מערכות מישוב האדים, המשרד להגנת הסביבה החל באופן הדרגתי לחייב משנת 2007 את תחנות הדלק בישראל להתקין את המערכות.

מגמת הגברה של מבצעי אכיפה סביבתיים

בשנה אחרונה, בהתאם להצהרות של מנכ"ל המשרד להגנ"ס, ישראל דנציגר, המשרד מגביר את מבצעי האכיפה הארציים שלו. רק לפני שבועיים דיווחנו על מבצע אכיפה ארצי על שינוע חומרים מסוכנים, ובעבר דיווחנו על ביקורת פתע של חומרים מסוכנים ב- 110 מפעלים שהובילה לפתיחת הליכי אכיפה נגד 18 מהם, וכן דיווחנו על מבצע בו נבדקו למעלה מ- 130 עסקים המחזיקים בחומרים מסוכנים וב- 25 מתוכם נמצאו ליקויים.

--------------------

קישורים רלוונטיים

  1. מבצע אכיפה על שינוע חומרים מסוכנים, 11.07.2016
  2. ביקורת פתע של חומרים מסוכנים ב 110 מפעלים. ב – 18 נמצאו ליקוים ויפתחו נגדם הליכים, 05.06.2016
  3. מבצע אכיפה לפיקוח על עסקים המחזיקים חומרים מסוכנים, 12.04.2016
  4. עשרות מפעלים צפויים לעבור דיגומי פתע בארובות לראשונה מזה שנים, 17.11.2015
  5. משפט סביבתי | infospot

 

--------

ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר:

חברה איש קשר טלפון מייל
EnviroManager גיא פרנקל 072-3712245 envirom@infospot.co.il
איירלאב אודי רועה 054-9360352 airlab@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>
תגיות: אכיפה סביבתית , תחנות דלק , זיהום אוויר , פליטות אדים ,