70 אלף ₪ קנס לחברות נדל"ן ותשתית על פגיעה ברקפות וחצבים
במסגרת עבודות פיתוח ובנייה שביצעו החברות בשכונת מורדות גילה בירושלים נרמסו רקפות מצויות, חצבים מצויים, סחלבים וגיאופיטים המוגדרים כערכי טבע מוגנים
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 27/12/2018

רשות הטבע והגנים מדווחת, כי בית המשפט השלום בירושלים הרשיע את חברת הנדל"ן 'עופר אהרון חברה לעבודות בנייה בע"מ' ואת "הרמה פיתוח והשקעות בע"מ", חברה לעבודת תשתית ועפר, על פגיעה בערכי טבע מוגנים ללא היתר וגזר עליהן קנס של 70 אלף ₪.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. הצעת החוק שתאפשר לתבוע חברות כנגד פגיעה בטבע, 28.11.2018
  2. פחות מ-3% מהתביעות הסביבתיות הסתיימו בזיכוי, 27.02.2018
  3. דליפת שפכים ממפעל רותם לנחל אשלים במדבר יהודה, 2.07.2017
  4. מידע נוסף על משפט סביבתי | infospot

צו הפסקת עבודה והחרמת ציוד בגין רמיסת רקפות וחצבים

על פי כתב האישום שהוגש בפברואר 2017 עסקו הנאשמים בעבודות פיתוח בשכונת מורדות גילה ללא היתר במסגרתן נרמסו עשרות רקפות מצויות, חצבים מצויים, סחלבים ממינים שונים וגיאופיטים המוגדרים לפי חוק כערכי טבע מוגנים.

לדברי הרשות בעקבות הפגיעה בערכי הטבע המוגנים, הוציאה הרשות לנאשמים צווי הפסקת עבודה על מנת למנוע את המשך הפגיעה בערכי הטבע המוגנים. אבל כעבור יומיים, לדברי הרשות, הם נתפסו כשהם ממשיכים בעבודתם תוך הפרת הצו בשטח נרחב יותר, לכן הוחרם לקבלן ציוד מכני הנדסי, על מנת להבטיח את עצירת העבודות.

בית המשפט הרשיע את הנאשמים על סמך הודאתם וגזר על החברות, לרבות המנהלים שעומדים בראשן, קנס של 70 אלף ₪. וכן התחייבות בסך 140 אלף ₪ שלא לעבור את העבירה  בה הורשעו במשך 3 שנים.

התייחסויות

און וולנסי, ממונה חקירות ואכיפה במחוז מרכז של רשות הטבע והגנים: "מדובר בעבירה סביבתית חמורה, שהיזם והקבלן ביצעו. זאת במיוחד לאור סקר טבע עירוני שנערך כחלק מהכנת התב"ע של השכונה במסגרתו סוכם  כי הקבלן נדרש לפנות לרשות הטבע והגנים לקבלת היתר מסודר ולבצע העתק של ערכי הטבע ושכבת הקרקע העליונה לטובת השימור הסביבתי.

הקבלן והיזם פעלו ללא היתר והחמירו את מעשיהם בכך שהמשיכו בעבודתם חרף האזהרה והדרישה להפסקת העבודות. ראוי לציין את שיתוף הפעולה עם פקחי עיריית ירושלים שסייע לנו בפיקוח ובאכיפה של המקרה".


עורכי דין בתחום המשפט הסביבתי:

חברה איש קשר טלפון מייל
ליפא מאיר ושות'- עורכי דין ד"ר ציפי איסר-איציק 072-3718653 Lipameir@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>