שריפה במפעל דור אקולוגיה בנאות חובב
כתוצאה מהשריפה נוצרה עננה של חומרים מעורבים בעלי ערכים גבוהים אך כוחות כב"ה וצוות המפעל השתלטו על האירוע שהסתיים ללא נפגעים
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 11/11/2018

תחנת כיבוי והצלה אזור הנגב מדווחת כי אמש (שבת) סמוך לשעה 4:30 התקבלה הודעה על שריפה במפעל דור אקולוגיה שבאזור התעשייה נאות חובב. כתוצאה מהשריפה נוצרה עננה של חומרים מעורבים בעלי ערכים גבוהים, וצוות המפעל יחד עם צוותי לוחמי האש של באר שבע ונאות חובב פעלו לטיפול בשריפה וניטור איכות האוויר. האירוע הסתיים ללא נפגעים.

ככל הנראה השריפה התרחשה בריאקטור בו נדלק החומר פרפין, שהתפרק כתוצאה מהשריפה, מה שגרם לעננה של תוצרי פירוק החומר וחומרים נוספים.


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. שריפה במתקן לסינון סולר בבית הזיקוק פז אשדוד, 14.08.2017
  2. שריפה בתחנת הכוח רוטנברג, 13.07.2017
  3. פסולת מסוכנת | infospot

דור אקולוגיה – מפעל למיחזור פסולת מסוכנת

חברת דור אקולוגיה, השוכנת בנאות חובב, עוסקת במיחזור והשבה של ממיסים אורגניים עבור התעשייה הכימית. לחברה יש אישור מנהל רוחבי לטיפול בפסולת מסוכנת מסוג ממסים.

התייחסויות

תגובת המועצה התעשייתית נאות חובב: "עדיין לא ברור מה גרם לשריפה בריאקטור של חברת "דור אקולוגיה". למקום האירוע הגיעו בשבת בבוקר בכירי המועצה התעשייתית נאות חובב. הכבאים השתלטו במהירות על הדליקה, וכדי לשמור על בטיחות העובדים במפעלים סמוכים, קיבלו 3 מהם הנחיה להתמגן.לאחר כשעה וחצי חזרו כולם לשגרה, לאחר שהתברר, כי לא נגרם נזק סביבתי".


חברות לטיפול בפסולת מסוכנת: