חיפה כימיקלים: המפעל לא ישוב לפעול במתכונת סדירה
החברה, שמאשימה את עיריית חיפה בסגירת המפעל ובפיטורי העובדים, בוחנת חלופות שונות להפעלתו
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 05/6/2018

חברת 'חיפה כימיקלים' מוותרת על חזרה לפעילות סדירה במפעל בחיפה, הסגור למעלה משנה ומשכה את הבקשות שלה מעיריית חיפה להיתרים ורישיונות הנחוצים לפעילותה. זאת משום שלטענת החברה עיריית חיפה מונעת  מחיפה כימיקלים קבלת היתרי בנייה ורישיון עסק שיאפשרו את חזרת המפעל ועובדיו לפעילות סדירה.

לדברי החברה, החזרת המפעל לפעילות עלולה לקחת זמן רב, והאתר לא יפעל יותר במתכונת בה עבד עד לפני שנה. החברה מוסיפה כי היא בוחנת חלופות שונות להפעלתו, זאת משום שלא נמצאה דרך לכפות על עיריית חיפה את מתן ההיתרים הנדרשים להפעלת המפעל.

משמעות המהלך ש-250 עובדי החברה, ששוהים בחופשה ללא תשלום, יפוטרו. לדברי חיפה כימיקלים, ועד העובדים קשר את גורלו ואת גורל מאות העובדים שאותם הוא מייצג למהלכים הפוליטיים של יונה יהב. החברה מוסיפה כי לפני כחודשיים הובהר לוועד העובדים שהמפעל לא צפוי לפעול בעתיד הנראה לעין, וכי התנהלות הוועד היא אחד הגורמים המרכזיים למצב שנוצר, ולכן אין לוועד אלא לבוא לעצמו בטענות.

התייחסויות

ועד עובדי חיפה כימיקלים מסר בתגובה: "מדובר בלא פחות ממהלך מתוזמן ואכזרי לקראת הדיון שקבוע ביום שלישי בפני נשיא בית הדין האזורי לעבודה בחיפה, השופט אלכס קוגן. ההנהלה  ביטלה את הישיבה  שהייתה קבועה לשבוע שעבר עם נציגות העובדים ואף סירבה לקבוע אחרת עד הדיון ביום שלישי. והכל, כדי שהעובדים יתרשמו מההצגה ששודרה כעת. האמת שונה לחלוטין: החברה לא נקטה באף אחד מהצעדים בהם התחייבה לנקוט כתמיכה בטענתה שהמפעל נסגר. לצערנו גילינו שוב שהחברה אינה בוחלת בשום אמצעי כדי להפעיל לחץ פסול על גבם ופרנסתם של מאות עובדי המפעל ובני משפחותיהם. נציגות העובדים תמשיך ותפעל בכל המישורים להשבת המפעל לעבודה בהקדם ולמצער, תשלום פיצוי מלא לכל עובדיה על מחדליה יוצאי הדופן של החברה שאף קיבלו ביטוי בהחלטותיו של בית המשפט העליון".

---------

כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. עיריית חיפה לבג"ץ: לבטל חקיקה המאפשרת לחיפה כימיקלים לעקוף אותנו, 15.05.2018
  2. עיריית חיפה כופפה את ועדת החוץ והביטחון בכנסת שממליצה על יבוא אמוניה באיזוטנקים, 9.05.2018
  3. עדיין אין פתרון לסגירת מפעל חיפה כימיקלים בצפון, 07.05.2018
  4. הקבינט הביטחוני: החלופה של יבוא אמוניה באונייה עדיפה ביטחונית 19.12.2017
  5. ביה"ד לעבודה אישר את סגירת מפעל חיפה כימיקלים בצפון, 13.11.2017
  6. צוות מומחים נוסף מונה לבחירת החלופה הבטוחה ליבוא אמוניה, 26.10.2017
  7. מידע נוסף על חומרים מסוכנים | infospot