הושלמה רכישת 50% מפעילות איכות הסביבה של האחים יעקובי ע"י קרן ג'נריישן קפיטל
50% ממניות פעילות איכות הסביבה של האחים יעקובי, נרכשה ע"י הקרן בסכום של כ־60 מיליון ₪. בפעילות: גרין נט עם מתקן מיון הפסולת של ירושלים, גרינסויל עם אתר טיפול בבוצה וקרקעות מזוהמות וחברת ניטרה שמספקת שרותי זיהוי וטיפול בקרקעות מזוהמות
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 01/7/2020

בשבוע שעבר הושלמה עסקת מכירת 50% ממניות חברת 'דקל' בעלת פעילות איכות הסביבה של קבוצת האחים יעקובי, לקרן ג'נריישן קפיטל, קרן השקעות בתשתיות ואנרגיה, תמורת סכום של כ־60 מיליון ₪.

לפני כחודש דיווחנו כי קבוצת האחים יעקובי, שהפכה בשנים האחרונות לשחקן מרכזי בתחום איכות הסביבה בישראל באמצעות חברת הבת 'דקל', מתכננים למכור 50% ממניות החברה לקרן ג'נריישן קפיטל, שהוקמה בשנת 2018 על ידי היו"ר, יוסי זינגר והמנכ"ל, ארז בלשה.

כעת אנו מדווחים כי בשבוע שעבר הושלמה העסקה, לאחר שעיריית ירושלים חידשה את ההסכם עם חברת גרין נט (חברת בת של דקל) שתמשיך לקלוט ולמיין את הפסולת העירונית של עיר הבירה.


כתבות רלוונטיות:

  1. יעקובי מוכרים 50% מפעילות איכות הסביבה , 07/5/2020
  2. עזריאלי מוכרת את GES ב-110 מיליון ₪, 29/1/2020
  3. חברת פיקה תפעיל את האתר לטיפול בקרקעות מזוהמות , 05/2/2018
  4. GES רוכשת את Bio Clean Air, 29/6/2016

פסולת עירונית, קרקעות מזוהמות, שפכים ועוד

נזכיר כי לפני 4 חודשים רכשה קרן ג'נריישן את חברת GES, המתמחה בטיפול במים ובשפכים מקבוצת עזריאלי. הקרן רכשה גם את תחנת הכוח אלון תבור מידי חברת החשמל, היא בעלת שליטה בחברת סולגרין הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות ומחזיקה בבעלות חלקית על חברות תשתית לחלוקת גז טבעי. בנוסף לכך היא מושקעת בחברת התחבורה הציבורית בון תור המחזיקה בין השאר בחברת מטרופולין.

בבעלות חברת 'דקל', שמוחזקת כעת בשותפות בין האחים יעקובי לקרן ג'נריישן, יש מספר פעילויות בתחום איכות הסביבה:

  • חברת גרין נט: בעלת מפעל מיון הפסולת העירונית של ירושלים הנחשב לאחד ממתקני מיון הפסולת הגדולים והמתקדמים בישראל. כולל חברת בת נוספת שמספקת שרותי הובלה למפעל המיון ובעלתה ציוד מכני וציוד הובלה.
  • חברת גרינסויל: בעלת אתר טיפול ביולוגי בבוצה תעשייתית, בוצה תהליכית וקרקעות מזוהמות. האתר ממוקם בשטח החברה לשרותי איכות הסביבה במועצה התעשייתית נאות חובב. אתר משתמש בטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות טיפול יעיל ואיכותי.
  • חברת ניטרה: מספקת שרותי זיהוי וטיפול בקרקעות מזוהמות החל משלב הבדיקות, הדיגומים והאנליזה במעבדה כימית מוסמכת לקביעת ריכוז המזהמים בקרקע, וכלה בשינוע וטיפול בקרקע המזוהמת באתר טיפול ביולוגי או תרמי. ניטרה היא שותפות בין האחים יעקובי לבין נשר מפעלי מלט.
  • מיזמים עתידיים נוספים כגון יצירת אנרגיה משאריות מיון (waste – to - energy) ועוד.

ספקים לטיפול בזיהום קרקע:

חברה איש קשר טלפון מייל
LDD ד"ר רפי מנדלבאום 072-3712254 Ldd@infospot.co.il
ורידיס דורון בכר 054-9360419 verisoil@infospot.co.il
קומפוסטאור ליאת גרוס 072-3719906 compost@infospot.co.il
איזיטופ טל אביטוב 072-3712248 easytop@infospot.co.il
גרינסויל סתיו אמרוסי 054-9360575 greensoil@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>