פשיטה על תחנות מעבר חוקיות בפרדס חנה העבירו פסולת לשטחים
כלי רכב נתפסו והמעורבים נחקרים. המשרד להגנ"ס יבחן כיצד תחנת מעבר עם רישיון מגישה חשבוניות ומשליכה את פסולת הבניין בשטחים פתוחים ביו"ש. במקביל, בעל משאית שהשליך פסולת בניין בוואדי בקריית טבעון נקנס
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 08/8/2019

המלחמה נגד משליכי פסולת בניין בשטחים פתוחים נמשכת. המשטרה הירוקה ומשטרת ישראל פשטו השבוע על שתי תחנות מעבר בפרדס חנה ששימשו כחוליה מרכזית בשינוע פסולת בניין לשטחי יהודה ושומרון והשלכתה בשטחים פתוחים. במסגרת הפעילות נתפסו שתי משאיות, שני שופלים, מחפר וטנדר והמעורבים עוכבו לחקירה, כך מדווח המשרד להגנת הסביבה.

במקביל, בעקבות תלונה של אזרחים על פסולת בניין שהושלכה בוואדי בקרית טבעון תפסה יחידת הפיקוח של איגוד ערים מפרץ חיפה את בעל המשאית שהשליך פסולת בניין שהודה במעשה ונקנס, כך מדווח איגוד ערים מפרץ חיפה. בעל המשאית חויב לפנות את הפסולת לאתר מוסדר. 

 


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. בעל תחנת מעבר פיראטית נקנס בכ-370 אלף ₪, 5.08.2019
  2. נמשכת האכיפה נגד משליכי פסולת בניין באתרים פיראטיים, 31.07.2019
  3. האכיפה נגד משליכי פסולת בניין נמשכת, 4.07.2019
  4. 273 אלף ₪ ל-6 מעורבים בהשלכת פסולת בניין, 28.03.2019
  5. 2 חברות ובעליהן נקנסו ב-182,000 ₪, 8.01.2019
  6. מידע נוסף על פסולת בניין | infospot

כפר שחצוי משני צדי הקו הירוק ללא הפרדה שימש להברחת הפסולת

לדברי המשרד, על-פי החשד באמצעות 2 תחנות מעבר חוקיות בפרדס חנה, העבריינים לקחו פסולת בניין מאזור חריש ופרדס חנה והשליכו אותה בשטחים הפתוחים ביו"ש,  תוך גרימת מפגעים סביבתיים והתחמקות מתשלום היטל הטמנה בהיקף מצטבר של מיליוני ₪. המשרד מוסיף, כי יבחן כיצד תחנת מעבר עם רישיון הצליחה להגיש חשבוניות המעידות על פעילות חוקית ולסלק את הפסולת ליו"ש.

לקט סרטונים ממבצע האכיפה על הברחת פסולת לשטחים [1:19]

המשרד מוסיף כי החשודים ניצלו את העובדה שהכפר ברטעה באזור נחל עירון נמצא בחלקו בתחום ישראל (ברטעה מערבית), בעוד שחלקו המזרחי הוא כפר פלסטיני, בתחומי יהודה ושומרון – וכי אין גבול או נקודת מעבר בין שני חלקי הכפר. הם העבירו מתחנות המעבר ומחריש פסולת בניין לברטעה המערבית ומשם הטמינו אותה בברטעה המזרחית, תוך שהם מייצרים מפגעים סביבתיים חמורים לתושבי האזור.

התייחסויות

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין: "המשרד להגנת הסביבה ממשיך וימשיך לנהל מלחמת חורמה כנגד מבריחי פסולת בניין בישראל ואנחנו נתפוס עוד ועוד עבריינים. יחד עם זאת, הפתרון המלא לנגע זה הוא קידום מהיר ככל האפשר, מיד לאחר הבחירות, של חוק פסולת בניין שהמשרד הכין והעביר בקריאה ראשונה בכנסת הקודמת".

ד"ר עופר דרסלר מנכ"ל איגוד ערים מפרץ חיפה: "תפיסה זו מצטרפת למספר תפיסות אחרונות שבוצעו בחודשים האחרונים והמטרה היא להקטין את השלכת הפסולת במרחב הציבורי וחינוך הציבור כי פסולת יש להעביר למרכזי פינוי מורשים בלבד. אנו תקווה ואמונה כי הלקח נלמד והקנס ירתיע את הנהג הזה ואחרים מזיהום הסביבה ".


חברות לפינוי וטיפול בפסולת

חברה איש קשר טלפון דוא"ל
ורידיס ורידיס 072-3360696 Veridis@infospot.co.il
נגב אקולוגיה יניב דמרי 072-3712247 Negev@infospot.co.il
דוד נחום שחר נחום 072-3718648 davidn@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>