מנכ"ל בז"ן התפטר
אבנר מימון, הודיע על התפטרותו לאחר שנתיים בתפקיד
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 19/11/2017

ביום חמישי אחה"צ הודיע אבנר מימון, מנכ"ל קבוצת בז"ן לדירקטוריון כי הוא מתפטר מתפקידו. מימון נמצא בתפקידו מזה כשנתיים. לא ידועה סיבת ההתפטרות או מי יחליפו בתפקיד.

דירקטוריון הקבוצה הודה לו על תקופת כהונה משמעותית, במהלכה התייצבה הקבוצה מבחינה פיננסית. בדבריו לדירקטוריון החברה מסר מימון כי: "אני מסיים את התפקיד לאחר תקופה של מעל לשנתיים מאתגרות ומודה לבעלים, לדירקטוריון, להנהלה ולעובדים. בשנתיים האחרונות הקבוצה עברה השקעות ושיפוצים מורכבים, באופן שמבטיח את המשך הנצילות הגבוהה והרציפות התפעולית של כלל מפעלי הקבוצה, תוך מעבר לרווחיות טובה ויציבה וצמצום השפעת הקבוצה על הסביבה על אף הסביבה הרגולטורית הקשה והמכבידה".

איכות הסביבה בקדנציה של אבנר מימון כמנכ"ל בז"ן

בקדנציה של מימון נדמה, כי הרגולציה הסביבתית והאכיפה הסביבתית על הפעילות של בז"ן במפרץ חיפה המשיכה להתגבר. והוא אכן התייחס לכך בהודעותו (צמצום השפעת הקבוצה על הסביבה על אף הסביבה הרגולטורית הקשה והמכבידה). גם אנחנו דיווחנו בתקופתו על מספר צעדי אכיפה של המשרד להגנ"ס שננקטו כנגד החברה האם (בז"ן) והחברות הבנות (גדיב, כאו"ל וכו').

כמו כן, החברה מנסה לקבל בשנים האחרונות היתר בנייה למתקנים חדשים, נושא הנמצא בדיונים מתמשכים בין המשרד להגנ"ס, ארגונים ופעילים ירוקים, המפעל, עיריית חיפה וועדות התכנון המקומיות והמחוזיות.

נושא נוסף שנמצא בכותרות לאחרונה בהקשר של בז"ן, הוא האפשרות להקמת מועצה תעשייתית באזור התעשייה של מתחם בז"ן. נושא זה נמצא בבחינה של ועדת גבולות מטעם משרד הפנים.

אבנר מימון

אבנר מימון, רו"ח בהשכלתו ובעל תואר שני בהנדסת תעשיה וניהול עם התמחות בניהול תעשייתי, מילא שורה של תפקידים ב'כיל דשנים' עד לתפקיד המנכ"ל. לפני כשנתיים מונה לתפקיד מנכ"ל בז"ן בה החברה לישראל (שהיא גם מחזיקת השליטה בכיל) מחזיקה ב 33%. הוא החליף את אריק יערי.

-----------

קישורים רלוונטיים:

  1. האם בז"ן יצליחו לעמוד בערך הסף החדש לבנזן? 15.10.2017
  2. מועצה תעשייתית בחיפה: "אם הוועדה תאשר, נגיע לבג"ץ" 06.11.2017
  3. הבעיות בכאו"ל נמשכות. המשרד מפחית את הקנס ב-20% 12.11.2017
  4. מינוים חדשים: ראש רשות המים, יו"ר וועדה להיתרי הזרמה ועוד 24.04.2017
  5. מינוים חדשים במשרד להגנ"ס והיכרות עם ה'כוורת' של אלקין 26.02.2017

ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר: