ארה"ב | 3 כללים חדשים להערכת סיכונים מחומרים מסוכנים
המשרד להגנת הסביבה האמריקאי, ה EPA, פרסם לשימוע ציבורי 3 כללים חדשים העוסקים בהערכת סיכונים מחומרים מסוכנים. פרטים נוספים לפניכם
 • מאת: מערכת infospot
 • פורסם בתאריך: 24/1/2017

המשרד להגנת הסביבה האמריקאי, ה EPA, ממשיך לחדש את הרגולציה על חומרים מסוכנים, תחת חוק החומרים המסוכנים שאושר לפני כחצי שנה. לפני כשבועיים, ה EPA הודיע כי הוא פועל בקדחתנות בכדי לאשר תקנות לתעדוף והערכת סיכונים של כימיקלים.

תחת החקיקה הישנה לשליטה בחומרים רעילים Toxic Substances Control Act (TSCA), שנחקקה בשנת 1976, נותרו אלפי כימיקלים שלא עברו הערכת סיכונים לבריאות הציבור והסביבה. ה EPA מסביר כי החוק הקודם לא סיפק לו את הכלים לבצע הערכת סיכונים ולדרוש מיצרני הכימיקלים לספק מידע על הכימיקלים שהם מייצרים.

לכן, במסגרת החוק החדש, ה EPA מציע כעת 3 כללים חדשים.

3 כללים חדשים להערכת סיכונים של חומרים מסוכנים

3 הכללים החדשים שה EPA  מציע הן:

 1. מצאי חומרים מסוכנים [Inventory]: כיום יש מעל 85,000 כימיקלים במצאי של ה EPA, רבים מהם כבר לא מיוצרים. הכלל החדש ידרוש מיצרנים, כולל יבואנים, להודיע ל EPA ולציבור על מספר הכימיקלים שעדיין מיוצרים על מנת לייעל את המשאבים הקיימים.
 2. תעדוף [Prioritization]: יפרט את תהליכי מיון ואפיון מבוססי סיכון בכדי לקבוע האם כימיקל מסויים נמצא בעדיפות גבוהה או נמוכה לביצוע הערכת סיכונים.
 3. הערכת סיכונים [Risk Evaluation]: יפרט כיצד יבוצע תהליך הערכת הסיכונים של כימיקלים.

3 כללים אלו נבנו משילוב של סדרת שימועים ציבוריים שהתקיימו באוגוסט 2016. המטרה הסופית היא כי במידה ויתגלו סיכונים בלתי סבירים בהערכות הסיכונים, ה – EPA  יפעל להסרת הסיכון באמצעות רגולציה.

ג'ים ג'ונס, עוזר למנכ"ל ה EPA אמר: "לאחר 40 שנה אנו סוף סוף יכולים לטפל בכימיקלים בשוק. הפעולות של היום יכניסו לתנועה תהליכים להערכה מהירה של כימיקלים בלוחות הזמנים הנדרשים בחוק החדש"

חשוב לציין שההודעה הזאת של ה EPA פורסמה טרם השבעתו של טראמפ לנשיא. במסגרת השינויים שטראמפ עורך, ייתכנו גם שינויים בתחום זה.

------------------

קישורים רלוונטיים:

 1. מידע נוסף באתר המשרד להגנ"ס של ארה"ב | EPA
 2. חקיקה חדשה לניהול סיכונים במפעלים כימיים בארה"ב, 02.01.2017
 3. ארה"ב אוסרת על שימוש במוצרים מסוימים המכילים טריכלוראתילן, 08.12.2016
 4. ארה"ב: 10 כימיקלים יעברו הערכת סיכונים סביבתית-בריאותית, 04.12.2016
 5. ארה"ב בוחנת הגבלה של 5 כימיקלים, 31.10.2016
 6. עדכון היסטורי לחוק חומרים מסוכנים בארצות הברית, 11.7.2016
 7. מידע נוסף על חומרים מסוכנים | infospot