ארה"ב אוסרת על שימוש במוצרים מסוימים המכילים טריכלוראתילן
פעולת החקיקה המשמעותית הראשונה במסגרת התיקון בחוק החומרים המסוכנים האמריקאי יוצאת לדרך- יוגבלו שימושים מסוימים בטריכלורואתילן
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 08/12/2016

תחום החומרים המסוכנים בארצות הברית ממשיך לייצר חידושים. רק לפני שבוע דיווחנו לכם כי המשרד להגנת הסביבה האמריקאי [EPA] הכריז על 10 כימיקלים שיכנסו להערכת סיכונים לבריאות האדם והסביבה וכעת ה EPA מודיע כי בכוונתו להגביל את השימושים בכימיקל טריכלורואתילן (Trichloroethylene -TCE). התעוררות זו באה בעקבות שינוי חוק חומרים מסוכנים שאושר בארה"ב לפני 4 חודשים.

הגבלת שימוש ב TCE כמסיר שומנים ומסיר כתמים

המשרד להגנת הסביבה האמריקאי מציע לאסור שימושים מסויימים בחומר טריכלורואתילן (TCE) בגלל סיכונים לבריאות שהחומר מהווה בשימושים אלה.

במהלך הערכה שנעשתה בשנת 2014 ה EPA זיהה סיכונים משמעותיים לעובדים ולצרכנים הבאים במגע עם TCE. מההערכה עלתה המסקנה כי הכימיקל עלול לגרום לשלל השפעות בריאותיות שליליות, כולל סרטן, השפעות על העצבים ורעילות לכבד.

בהתאם, המשרד להגנת הסביבה האמריקאי מציע כעת לאסור את הייצור (כולל ייצוא), עיבוד וסחר של TCE לשימוש בתרסיסים של הסרת שומנים ובשימוש במסירי כתמים במתקני ניקוי יבש. ה EPA אף מציע לחייב יצרנים ומפיצים ליידע קמעונאים ואנשים נוספים בשרשרת האספקה שלהם אודות האיסור.

שימושים נוספים בטריכלורואתילן   TCE

הערכת הסיכונים שה EPA ביצע העלתה כי קיימים גם סיכונים הקשורים לשימוש ב TCE בהסרת שומנים באידוי – Vapor Degreasing, והמשרד מפתח הצעת חקיקה נפרדת בכדי לטפל גם בסיכונים אלו.

ה EPA  מציינים כי בשלב זה מדובר על איסור ספציפי לשימושים המפורטים לעיל, אלא שה TCE נכלל גם ברשימת 10 הכימיקלים הראשונים שיעברו הערכת סיכונים לבריאות האדם והסביבה עליה דיווחנו בשבוע שעבר. הערכה זו תאפשר להעריך גם את השימושים האחרים הנעשים בחומר זה.

התייחסויות

ג'ים ג'ונס, עוזר למנכ"ל ה EPA אמר :"בפעם הראשונה מזה דור, אנו מסוגלים להגביל כימיקלים שכבר נמצאים בשוק ומהווים סיכון לבריאות הציבור והסביבה. ברגע שההגבלה תאושר, הפעולות של היום יעזרו להגן על צרכנים ועל עובדים מפני סרטן וסיכונים בריאותיים משמעותיים אחרים כאשר הם נחשפים לתרסיסים מסירי שומנים, וכאשר עובדים בניקוי יבש משתמשים בתכשירים להסרת כתמים. אני בטוח שהסמכות החדשה שהקונגרס העניק לנו היא בדיוק מה שאנו צריכים בשביל לטפל בנושאים החשובים הללו באופן סופי"

קישורים רלוונטיים:

  1. מידע נוסף באתר האינטרנט של ה EPA
  2. ארה"ב: 10 כימיקלים יעברו הערכת סיכונים סביבתית-בריאותית, 04.12.2016
  3. ארה"ב בוחנת הגבלה של 5 כימיקלים, 31.10.2016
  4. עדכון היסטורי לחוק חומרים מסוכנים בארצות הברית, 11.7.2016
  5. ארה"ב: נמנע שחרורם לסביבה של 84% מהמזהמים בזכות טיפול ומיחזור, 07.02.2016
  6. הגבלה נוספת על שימוש בטריכלורואתילן בארה"ב, 05.08.2015
  7. מידע נוסף על חומרים מסוכנים | infospot