המשטרה: תשתית ראייתית לעבירות טוהר המידות כנגד בכירים בפארק אריאל שרון
התיק יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה. על פי הראיות, המנכ"לית קידמה מכרזים לטובת מקורבים אליה תוך ניגוד עניינים
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 08/2/2018

משטרת ישראל הודיעה אמש כי סיימה את החקירה בעניינה של שרון רז, מנכ"לית פארק אריאל שרון (בו שוכן אתר חירייה), בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות וכן עבירות נוספות. במסגרת החקירה, נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות מנכ"לית הפארק.

עם סיום החקירה סבורה היחידה החוקרת כי התגבשה תשתית ראייתית נגד שרון רז מנכ"לית הפארק ומעורבים נוספים, לביסוס החשד למעורבות לכאורה בעבירות בתחום טוהר המידות וכן עבירות נוספות. על פי חומר הראיות, בעת שכיהנה בתפקידים בכירים בפארק פעלה תוך ניגוד עניינים לקידום מכרזים בשווי של מאות אלפי שקלים לטובת המקורבים אליה.

התיק יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה. החקירה התנהלה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 ובליווי פרקליטות מחוז תל אביב.

הרקע לחקירה בפארק אריאל שרון

לפני כ- 4 חודשים דיווחנו על עיכוב לחקירה של 5 בכירים בפארק אריאל שרון בחשד שקידמו מינויים ומכרזים תמורת שוחד. החקירה הגלויה הגיעה לאחר מספר חודשים של חקירה סמויה. בין הנחקרים: שרון רז, מנכ"לית הפארק, עינת גפן סמנכ"לית השיווק והיועצת נועה מירז. כעת החקירה הזאת מגיע לסיומה.

חקירה פלילית נוספת בפארק אריאל שרון טרם הסתיימה

החקירה המדוברת כנגד מנכ"לית הפארק, הגיעה לסיומה מספר חודשים לאחר שהפכה לגלויה. אך חקירה משטרתית אחרת בגין חשד לשחיתויות בפארק אריאל שרון, הפכה לגלויה כבר לפני שנתיים וטרם באה לסיומה.

במקרה המדובר, המשטרה עיכבה לחקירה באופן פתאומי 5 בכירים בפארק אריאל שרון, בחשד לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק שמירת הניקיון בהיקף של מיליוני שקלים. עוד נאמר כי על פי החשד, עובד ציבור בכיר בפארק אריאל שרון ועובד ציבור נוסף האחראי על פיקוח מטעם משרד הגנת הסביבה, יחד עם שלושה קבלנים, שלשלו לכיסם סכומי כסף באמצעות מכרז שנועד לשיקום הפארק, כשבפועל הטמינו בו פסולת בניין בניגוד לחוק, במקום לבצע את השיקום הנדרש.

כמו כן, נטען כי מדובר במכרז בהיקף של מיליוני שקלים, במסגרתו נדרשו המעורבים לשקם ולתחזק את הפארק, ע"י בניית סוללה תומכת סביב הר הפסולת באמצעות חומרי בניין גרוסים, אולם בפועל הטמינו בו פסולת בניין, ללא תהליך מיון, גריסה והטמנה כנדרש בחוק, ובניגוד לדרישות המכרז.

כאמור, חקירה זו טרם הסתיימה.

נזכיר כי פארק אריאל שרון הינו חברה ממשלתית הפועלת תחת המשרד להגנת הסביבה.

התייחסויות

תגובת פארק אריאל שרון: ״שרון רז הורחקה מהחברה במסגרת החקירה הפלילית החל מיום 24.10.17. היא התפטרה מתפקידה החל מיום 1.2.2018 החברה מתנהלת באופן שוטף באמצעות ועדת הנהלה מקרב הדירקטוריון ומ״מ מנכ״ל, ונוקטת בפעולות הנחוצות להגשמת ייעודה של החברה. החברה אינה מתייחסת לעניינים הנמצאים בחקירה של גופי האכיפה."

עו"ד נוית נגב ועו"ד אורון קינן ממשרד שינמן–נגב–ניב, מסרו בשמה של שרון רז: "שרון רז פעלה בתפקידיה בפארק בתום לב, בשקידה ראויה ולטובת האינטרסים של הפארק. אנו מאמינים כי בהמשך יתברר ששרון לא עברה כל עבירה".

-----------

  1. 5 בכירים עוכבו לחקירה בחשד לשוחד בפארק אריאל שרון, 24.10.2017
  2. חשד למרמה בהיקף של מיליונים, 28.03.2016
  3. ראיון עם עורך הדין הסביבתי הבכיר שחצה את הקווים 07.02.2016
  4. משפט סביבתיinfospot