ארה"ב: 10 כימיקלים יעברו הערכת סיכונים סביבתית-בריאותית
המשרד להגנת הסביבה האמריקאי [EPA], הכריז על 10 הכימיקלים הראשונים שיכנסו להערכת סיכונים לבריאות האדם והסביבה בעקבות שינוי חוק חומרים מסוכנים במדינה. כיצד נבחרו הכימיקלים? איך הם יטופלו במידה ויתגלו כבעייתיים? ומה מתכננים ב EPA להמשך? הפרטים לפניכם
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 04/12/2016

בעקבות שינוי חוק חומרים מסוכנים שאושר בארה"ב לפני 4 חודשים, המשרד להגנת הסביבה האמריקאי [EPA], הכריז על 10 כימיקלים שיכנסו להערכת סיכונים לבריאות האדם והסביבה לפני החלטה על נקיטת צעדים להגבלת השימוש בהם.

רשימת 10 הכימיקלים הראשונים שיעברו להערכת סיכונים הם:


* לחצו על הטבלה להגדלה, מקור: EPA

ג'ים ג'ונס, עוזר למנכ"ל ה EPA אמר: "תחת החוק החדש, כעת יש לנו כוח לדרוש הערכת סיכונים  לכל הכימיקלים הנמצאים בשוק."

בחירת הכימיקלים להערכת סיכונים

במסגרת השינוי בחוק חומרים מסוכנים, ה EPA נדרש לפרסם רשימה זו עד ה 19.12.2016. 10 הכימיקלים האלו נבחרו מתוך רשימה של 90 כימיקלים השייכים לתוכנית הפעולה של המשרד להגנ"ס האמריקאי בעקבות תיקון החקיקה. הכימיקלים ברשימה נבחרו, בין היתר, על פי פוטנציאל הסיכון והחשיפה שלהם.

לוחות זמנים להערכת סיכונים

עם פרסום הכימיקלים ברישום הפדרלי, החוק החדש קובע כי יש לסיים ולפרסם את הערכת הסיכונים לכל הכימיקלים בתוך 3 שנים. אם הערכת הסיכונים תקבע כי כימיקל מסויים מהווה סיכון לא סביר לאדם או לסביבה, ה EPA יהיה מחויב לטפל בכך ולמתן את הסיכון תוך שנתיים.

בהודעת ה- EPA נאמר כי בעקבות החקיקה החדשה, ה EPA מחויב לפרסם תוך 6 חודשים מסמך מידע על כל אחד מהכימיקלים שיעברו הערכת סיכונים. מסמך זה יכלול מידע אודות הסיכון, החשיפה, תנאי השימוש, פוטנציאל החשיפה ואוכלוסייה רגישה שה EPA מתכנן לקחת בחשבון בהערכת הסיכונים.

מה לגבי הכימיקלים האחרים?

בהודעת ה EPA נאמר כי גם שאר 90 הכימיקלים המופיעים ברשימת המעקב מיועדים לעבור הערכת סיכונים בשנים הקרובות. החקיקה החדשה קובעת כי עבור כל הערכת סיכונים לחומר שה EPA ישלים, ה EPA חייב להתחיל הערכת סיכונים לחומר נוסף מהרשימה.

קישורים רלוונטיים:

  1. מידע נוסף באתר אינטרנט של ה EPA
  2. ארה"ב בוחנת הגבלה של 5 כימיקלים, 31.10.2016
  3. עדכון היסטורי לחוק חומרים מסוכנים בארצות הברית, 11.7.2016
  4. ארה"ב: נמנע שחרורם לסביבה של 84% מהמזהמים בזכות טיפול ומיחזור, 07.02.2016
  5. הגבלה נוספת על שימוש בטריכלורואתילן בארה"ב, 05.08.2015
  6. מידע נוסף על חומרים מסוכנים | infospot