מי מזהם יותר? המפעלים או כלי הרכב?
בשבוע החולף התפרסם מאמר דעה של התאחדות התעשיינים העוסק במגמות של זיהום אוויר מתעשיה ותחבורה. הירוקים לא ישבו בשקט ופרסמו מאמר תגובה כמה ימים לאחר מכן, שזכה להתייחסות של התאחדות התעשיינים. הנה הדברים
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 20/12/2016

למי שפספס, לפני כשבוע התפרסם ב"דה מרקר" מאמר של ניר קנטור, מנהל איגוד הכימיה הפרמצבטיקה ואיכות הסביבה בהתאחדות התעשיינים העוסק במגמות של זיהום אוויר מענף התחבורה וענף התעשיה.

כמה ימים לאחר מכן, התפרסם ב"עין השביעית" מאמר תגובה של עו"ד ג'מילה הרדל ואכים, מנהלת עמותת "אזרחים למען הסביבה".

לאחר מכן, קנטור הגיב למאמר של עו"ד הרדל בעמוד הפייסבוק של התאחדות התעשיינים: "לצערי, את מפספסת את הטענות המרכזיות עליהן נתתי את דעתי. ראשית, אינני מתיימר לדבר בשם תעשייה האנרגיה העולמית אשר "חוסמת" לכאורה או לא לכאורה את הנסיונות למציאת פתרונות להתחממות הגלובאלית. אני מדבר בשמה של התעשייה בארץ בכלל ובחיפה בפרט, אשר הפחיתה עשרות אחוזים בפליטות המפעלים, בו בזמן שפליטות התחבורה נותרו בעינן ואף עלו. אינני טוען שהתעשייה צריכה להתפתח על חשבון הסביבה, ואף טענתי הפוך מכך - שצמיחת התעשייה תלויה גם ביכולתה לצמצם את השפעתה הסביבתית. טענתי העיקרית מתחדדת בתגובתך והיא שנדרש שיח אמיתי, מקצועי וכנה, המבוסס על עובדות, ולא על אג'נדה מוגדרת מראש, של רצון לסגירת התעשייה."

----------

קישורים רלוונטיים:

  1. תעשיה או תחבורה? הקרב על זיהום האוויר ביום כיפור, 13.10.2016
  2. היסטוריה | חיפה אישרה הגבלת תנועת רכבים מזהמים לעיר, 21.09.2016
  3. נאות חובב במפרץ חיפה? 12.12.2016
  4. מידע נוסף זיהום אוויר | infospot