קנס של 2.7 מיליון ₪ לנמל אשדוד
המשרד להגנת הסביבה הודיע לנמל אשדוד על הכוונה להטיל עליו עיצום כספי בסך של 2,689,130 ₪ בעקבות זיהום מי הים בגופרית
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 17/12/2015

על פי המשרד להגנת הסביבה, הוחלט להודיע לנמל אשדוד על הכוונה להטיל עליו עיצום כספי בסך של 2,689,130 ₪ בגין זיהום מי הים בגופרית בעקבות פריקה לא תקינה של חומר זה. העיצום מוטל מכוח חוק מניעת זיהום הים.

לדברי המשרד להגנת הסביבה, ביולי 2015, התגלה כתם גופרית גדול ממדים שהתפשט מאנייה שעגנה בנמל אשדוד, לאורך הנמל ולכיוון כלובי הדגים, בהם מגדלים דגי מאכל. מפקח של המשרד להגנת הסביבה מצא כי צוות של נמל אשדוד פרק את הגופרית באופן לא תקין וגרם לחלקיקי החומר להישפך אל הים. כתוצאה מכך, חלקיקי גופרית נשרו אל הרציף ולים וכיסו שטח ימי נרחב.

המשרד טוען כי פריקה באופן זה חורגת מהתנאים בהיתר ההזרמה לים שנמצא ברשות נמל אשדוד, וביניהם תנאים המחייבים הפעלת אמצעי פריקה תקינים שאינם מאפשרים נשר לים.

אכיפה סביבתית על נמלים בישראל

לאחרונה דיווחנו על אירוע דליפת מזוט בנמל חיפה, אירוע זה טופל במהירות על ידי צוותי ניקוי של נמלי ישראל ונמל חיפה. נציגי המשרד להגנת הסביבה עיכבו לחקירה את צוות האונייה ובהתאם למסקנות החקירה, יוחלט אם להגיש כתב אישום.

פריקת אוניות לא תקינה עלולה לגרום גם לזיהום אוויר ולא רק לזיהום ים, כפי שדיווחנו בעבר על מקרה שהסתיים בקנס בגובה 3.7 מיליון ש"ח לנמל חיפה

-----

קישורים רלוונטיים

  1. מעל 10 טון מזוט דלף לים בנמל חיפה, 01.09.2015
  2. קנס בגובה 3.7 מיליון ש"ח הוטל על נמל חיפה, 30.04.2015
  3. חומרים מסוכנים | infospot

עורכי דין בתחום המשפט הסביבתי:

חברה איש קשר טלפון מייל
ליפא מאיר ושות'- עורכי דין ד"ר ציפי איסר-איציק 072-3718653 Lipameir@infospot.co.il
לאינדקס הספקים>>
תגיות: קנס , זיהום ים , חומרים מסוכנים , אכיפה סביבתית , נמל אשדוד ,