150 שוטרים וגורמי אכיפה פשטו על ארגון פשע לסילוק פיראטי של פסולת
במסגרת מבצע אכיפה גדול עוכבו לחקירה 12 אנשים מהם 3 נעצרו בחשד להעברת פסולת מתחנות מעבר באזור המשולש ובנצרת לאתרים לא חוקיים בדרום, הצתתה וגרימת זיהום אוויר חמור
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 08/4/2019

המשרד להגנת הסביבה מדווח על מבצע אכיפה רחב היקף שנערך בשבוע שעבר, בשיתוף משטרת ישראל, כנגד חשודים בהפעלת רשת להשלכת פסולת ביתית במטמנות לא חוקיות בדרום הארץ. בפעילות האכיפה לקחו חלק כ-150 שוטרים, מפקחים, וגורמי אכיפה שונים.

לדברי המשרד, במסגרת חקירה סמויה עלה כי החשודים פעלו בחסות החשיכה להעברת הפסולת מתחנות מעבר באזור המשולש ובנצרת לאתרים לא חוקיים בדרום ואף הציתו אותה תוך גרימת זיהום אוויר חמור.

מנכ"ל המשרד להגנ"ס, גיא סמט, על מבצע האכיפה


כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. אתר פסולת פיראטי בקריית אתא נסגר. בעל המתחם נחקר, 27.02.2019
  2. קנס של 630 אלף ₪ בגין השלכה ושריפת פסולת, 3.01.2019
  3. פשיטה משטרתית והחרמת ציוד בשווי 2 מיליון ₪ , 20.09.2018
  4. הצעת החוק לאיסור הבערת פסולת אושרה בכנסת, 22.07.2018
  5. מידע נוסף על פסולת עירונית ביתית | infospot

נעצרו 3 חשודים בחשד להפעלת רשת פיראטית לסילוק פסולת

המשרד מוסיף, כי במהלך הפעילות עוכבו לחקירה 12 חשודים, 3 מהם נעצרו והובאו לבית המשפט וחשוד נוסף שוחרר בתנאים מגבילים. כמו כן נתפסו טרקטור ושופלים שעל-פי החשד נועדו לפריקת המשאיות ששימשו לביצוע העבירות בתחנת מעבר באום אל פחם ובאתר לא חוקי בדרום וכן נתפסו 15 משאיות (4 מהן בפעילות מקבילה בצפון הארץ).

בנוסף נתפסו 14 מכולות פסולת מלאות. לאחר התפיסה הן הועברו לפריקה באתר פסולת מורשה, והמכולות הוחרמו יחד עם המשאיות. כמו כן נתפס כלי רכב פרטי של אחד מהמעורבים המרכזיים, נערכו חיפושים בבתיהם של המעורבים המרכזיים ונתפסו מחשבים, מדיה וחומרים נוספים.

צילום רחפן של מבצע האכיפה נגד רשת השלכת פסולת פיראטית

התייחסויות

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, גיא סמט: "כל גופי האכיפה חברו יחד למגר את התופעה של השלכת פסולת ביתית בנגב. אותו ארגון שאסף את הפסולת הוא ארגון פשיעה שזכה להטבות של עשרות אלפי ₪ מדי יום בהשלכת פסולת לא חוקית. פסולת שהייתה אמורה להגיע למטמנות מסודרות הושלכה ברשות הרבים וגרמה למפגעים לתושבי הנגב. אנו מצפים לענישה ברף הגבוה. השלכת הפסולת חייבת לא להשתלם לעבריינים".

תגובת משטרת ישראל: "משטרת ישראל תמשיך ותפעל בשילוב זרועות אכיפה למען הסביבה והתושבים החיים בה, תוך שימוש ביכולות חקירתיות ומבצעיות מהמתקדמות ביותר".

תגובת המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה: "שוב פעלנו בנחישות בשיתוף פעולה מלא מול כלל הגופים הרלוונטיים למיצוי יכולות וסמכויות מול גורמי פשיעה סביבתיים, שפגעו קשות בסביבה וברווחת תושבי הדרום בעבור בצע כסף. החוליות התארגנו כארגון פשיעה לכל דבר ועניין כדי למקסם רווחים על חשבון איכות חיי הציבור, והמבצע ישמש תמרור אזהרה לעבריינים מועדים אחרים".