המשרד להגנ"ס בקמפיין הסברה: "חשיפה לרכב דיזל ישן מקצרת את החיים"
הקמפיין, שיעלה במדיות השונות, נועד לעלות את מודעות לזיהום האוויר הנפלט מרכבי דיזל כבדים וישנים. בעלי הרכבים נקראים להתקין מסנן חלקיקים או לגרוט את רכבם
  • מאת: מערכת infospot
  • פורסם בתאריך: 12/3/2018

המלחמה בזיהום אוויר מתחבורה עולה שלב. במסגרת התוכנית לצמצום זיהום אוויר מרכבי דיזל ישנים, המשרד להגנת הסביבה העלה אמש (א') קמפיין הסברה שנועד, לדברי המשרד, להעלות את  המודעות לצמצום זיהום האוויר הנפלט מרכבי דיזל כבדים וישנים.

המשרד מוסיף כי הקמפיין, שהסלוגן שלו "חשיפה לרכב דיזל ישן מקצרת את החיים" וקורא לבעלי רכבי דיזל ישנים להתקין מסנן חלקיקים או לגרוט את רכבם, צפוי לעלות במספר מדיות: טלוויזיה, דיגיטל, עיתונות ורדיו ולהימשך מספר שבועות. בנוסף, היום (ב') מתקיים דיון בתקנות הפחתת זיהום אוויר בוועדת הפנים והגנ"ס של הכנסת. 

 

1,100 מקרי מוות מוקדם מזיהום אוויר מתחבורה

לדברי המשרד, זיהום אוויר ממקורות תחבורתיים מהווה כשליש מכלל פליטות המזהמים, אך מניטור מזהמים בארץ ובעולם עולה כי הוא מקור הזיהום המשמעותי ביותר במרכזי הערים. לפי דוח ה-OECD לשנת 2015, נמצא כי חשיפה לזיהום אוויר בישראל גורמת לכ-2,220 מקרי מוות מוקדם בכל שנה, מחציתם נגרמים בשל חשיפה לזיהום אוויר מכלי רכב.

מנתוני נסועה (קילומטראז') לשנת 2017 שנמסרו ממשרד התחבורה, עולה כי כלי רכב המונעים בדיזל אחראים על כ-80% מזיהום האוויר, למרות שרק 20% מהנסועה בוצעה על-ידם. עוד עולה מהנתונים, כי ככל שכלי הרכב כבדים וישנים יותר, כך תרומתם לזיהום האוויר משמעותית יותר ביחס לחלקם בנסועה הכללית.

תוכנית תמיכות ברכבי דיזל ישנים

לאור הנתונים הללו מתכנן המשרד להגנ"ס לקבוע בתקנות כי רישיון הרכב של כלי רכב כבדים וישנים המונעים בדיזל יחודש רק אם הותקן בהם מסנני חלקיקים. כמו כן המשרד מתכנן לסמן כלי רכב מזהמים במדבקה, כך שלא יוכלו להיכנס לשטח של "אוויר נקי". יישום תקנות אלו, שדיון בהן התקיים כאמור היום בוועדת הפנים והגנ"ס של הכנסת, צפוי להפחית כ-30% מזיהום האוויר מכלי רכב.

לצד קידום התקנות המשרד יתמוך בבעלי רכבים כבדים ישנים בהתקנת מסנני החלקיקים לצמצום זיהום האוויר, ובשיתוף עם משרד התחבורה ייתן מענקי גריטה על גריטה מוקדמת של כלי הרכב המזהמים. מענקי הגריטה ינועו בין אלפי שקלים בודדים ועד ליותר מ-20 אלף ₪, כתלות בסוג הרכב ובשנת הייצור. גובה התמיכה בהתקנת המסנן יגיע לעשרות אלפי ₪ לרכב.

מהמשרד נמסר כי, הסכומים הסופיים יקבעו לאחר אישור התקנות בכנסת. מועד תחילת תכנית הגריטה והתמיכה בהתקנת מסננים יפורסם בשבועות הקרובים.

התייחסויות

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין: ״כ-1,100 איש מתים בכל שנה מוות מוקדם כתוצאה מחשיפה לזיהום אוויר מכלי רכב - פי 3 ממספר ההרוגים בתאונות הדרכים בשנת 2017, אך זו אינה גזירת גורל. כלי רכב ישנים וכבדים המונעים באמצעות דיזל הם כלי הרכב המזהמים ביותר. בימים אלו נמצאות תקנות ייעודיות להפחתת זיהום אוויר מכלי רכב אלו לפתח אישורה של הכנסת ולאחר אישורן נוכל להביא להפחתה של 30% בזיהום האוויר הנפלט מכלי רכב בישראל. זוהי בשורה גדולה לבריאות הציבור בישראל"

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, ישראל דנציגר: "התוכנית הלאומית לצמצום זיהום אוויר מתחבורה היא חלק ממהלך אסטרטגי של המשרד להתמקד בהפחתת זיהומים וסיכונים סביבתיים ובשיפור בריאות הציבור בתחומים שונים. כלי רכב המונעים בדיזל אחראים על כ-80% מזיהום האוויר, אף שרק 20% מהקילומטראז' הכולל מבוצע על-ידם, ולכן הורדתם מהכביש היא משמעותית, לצד תמיכות שיוענקו לבעלי כלי הרכב. במקביל, אנחנו פועלים להעלות באופן דרמטי את מספר כלי הרכב הנקיים בישראל באמצעות סבסוד מסננים, מוניות היברידיות, רכבים חשמליים שיתופיים, והקמת אזורי אוויר נקי".

-----------

כתבות רלוונטיות לנושא:

  1. האם המדינה מסבסדת גופים ממשלתיים על חשבון האזרח? 18.02.2018
  2. תקנות חדשות ו-200 מיליון ₪ לצמצום זיהום אוויר מרכבי דיזל, 17.08.2017
  3. ציי הרכב הכבד המזהמים ביותר לשנת 2016, 18.07.2017
  4. 5,000 רכבים כבדים נוספים יחויבו לעמוד בהוראות למניעה והגבלת פליטות, 06.03.2017
  5. מי הם ציי האוטובוסים המזהמים ביותר בישראל? 05.06.2016
  6. לראשונה בישראל פורסמו נתוני זיהום אוויר של ציי הרכב הכבד; אגד ודן מובילות, 17.05.2015
  7. חקיקה חדשה להגבלת פליטות ציי רכב כבד  8.12.2014
  8. זיהום אוויר מתחבורה | Infospot

 


ספקים מומלצים לטיפול בזיהום אוויר: